Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
28 Вересня 2024, 22:50:27

Увійти

google


Автор Тема: Обширне ? по оптиці  (Прочитано 1820 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Обширне ? по оптиці
« : 17 Квітня 2015, 00:34:33 »
. - .

Добре йдем дальше…
Добре ;) Напевно потрібно нагадати, що було до ТЕКа, коли у твоїх руках була фактично кувалда і напилки . Чий там об'єктив? Ах так, напилки до біса, головне то бажання!

 Рефрактор Репсольда обсерватории Киевского университета - однако  ;) :up:

картинка дуже настроєва "...і ставок, і млинок, і вишневенький садок,.. і під куполом телескоп" :) (це так мрії ::))

1. Мене цікавить де навчались ті самі спеціалісти оптики скажемо з "Ізюму", яке ПТУ/технікум їх випускало чи там всі працівники (були/є) з вищою освітою(?), а конкретно цікавить навчальна література для цих закладів, книжки для училищ написано просто і зрозуміло(!).
2. По оптичному склові хто в курсі де найти інфу по тех.процесу скловаріння, той самий сітал рекламують як засекречені космічні технології :) що таке гутна піч я знаю (не зі слів) ще не далеко знаходиться Бережанський склозавод є таке бажання зварити заготовку самому, бо платити 100$/кг з однієї сторони, коли в "Сікорука" ілюмінатор з другої сторони.

3. Тут і підібралися,до "пічального" якщо заготовки купляти (дзеркала вбік) для рефрактора ахромата їх має бути 2 крон і флінт, яка буде ціна(?) для Д=220мм і Д=150мм
Розумiю що дорого…але е ж тi в кого руки з правильного мiсця стирчать. Хто самостiйно зробив до кiнця, хоча б одне дзеркало може зробити i лiнзового об'ектива… не потрiбно АПО, треба звичайний АХРО, але не з "угробiщним" великим вiдносним отвором, а по класицi 1:13-1:16. При дiрцi 130-150 це буде "perfecto machine". Е непоганi, досить простi для "реалiзацii на колiнi" дизайни. Але народ слюнями стiкае, а робить нiфiга не хоче ??? Парадокс Ери Потреблядсва, справжнi аматори мабуть повиздихали… :facepalm: :down:
і що ще буде потрібно і на яку касу потягне?
ціна на готове ось
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #1 : 17 Квітня 2015, 00:55:18 »
. - .

Нiчого не зрозумiв  :hz: ;D
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #2 : 17 Квітня 2015, 01:08:29 »
. - .

грибы?
Я даже не знаю с какого боку это начинать читать
Записаний

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #3 : 17 Квітня 2015, 01:09:08 »
. - .

Нiчого не зрозумiв  :hz: ;D
Що не hz,"1" звідки беруться оптики (розумію що мати народила  :gigi:) але які підручники ви штудіювали?
"2" схоже не до Вас.
"3"І де купити скло на ахромат і ціни?
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #4 : 17 Квітня 2015, 01:10:24 »
. - .

грибы?
Я даже не знаю с какого боку это начинать читать
>:( цитати може(ш/те) не читати вони для декору в Твому/Вашому випадку.
« Останнє редагування: 17 Квітня 2015, 01:25:47 від ZOReRAX »
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #5 : 17 Квітня 2015, 01:20:53 »
. - .

Хлопцi, треба поспати ;D I все стане на мiсця… :bigidea:
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #6 : 17 Квітня 2015, 01:24:21 »
. - .

відписали два круті оптики і зробили розумний вираз обличчя типу "а шо ета такоє?" що ж Дякую!
якщо об'єктив робився на коліні за допомогою кували і напилка опишіть будь ласка процес, типу бралася ця хреновина шурувала цю байду опа і об'єктив готовий... ;)
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!


Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #7 : 17 Квітня 2015, 01:33:19 »
. - .

Була в мене iдея, але вибачаюся, мабудь погарячкував… Набока( старий чорт :SLA:) знову виявився правим: це мабудь дiйсно не дуже просто в наших умовах(я теж мабуть грибiв об'iвся) та написав дурниць…Заманливо але нездiснено… :(
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #8 : 17 Квітня 2015, 01:38:44 »
. - .

по "2" питанню шурували Ви ті лінзи, якщо то було на якомусь заводі то яке підприємство(склозавод) постачало скло?
Допустимо я об'ївся грибів (зараз це модно :)) уявив що живу двома сторіччями раніше, і хочу зробити ахромат з нуля.
« Останнє редагування: 17 Квітня 2015, 01:46:31 від ZOReRAX »
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #9 : 17 Квітня 2015, 01:52:58 »
. - .

От впертий.…
Скло купував давно (1994роцi) у "братiв" москалiв на Литкаринському заводi що пiд Бiлокам'яною. "Терли" цi 260mm що на фото пiд куполом на станках( ми знiмали примiщення на к-дii iм. Довженка) вручну такий сайз не потягаеш...
Моя iдея була створити группу яка б хотiла зробити кожний собi по рефрактору десь  150mm "вдобоваримого" дизайну. Для цього зробити один, переходящий по кругу комплект iнструменту, замовити у Охари скло (яб його навiть вiдфрезерував би на радiуси та покруглив ну i так далi. Ось така була думка, але проспався i на ранок все пройшло… :gigi: у ввечерi був нестерпним аматором, з ранку проснувся нудним профi :idea:
« Останнє редагування: 17 Квітня 2015, 21:54:27 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)
Подякували

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #10 : 17 Квітня 2015, 02:10:57 »
. - .

Цитувати
замовити у Охари скло
Добре, і стільки Д=220мм в Охари коштує?
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #11 : 17 Квітня 2015, 02:26:58 »
. - .

Цитувати
замовити у Охари скло
Добре, і стільки Д=220мм в Охари коштує?
Багато, стiльки скiльки ота китайська лупа що на фото зверху. В них цiна така(я маю на думцi китайцiв), бо своiм скло вони продають за бесцiнь, iншим по свiтовим цiнам iх тут не переб'еш. Пiдходящий варiант якщо брати стандатрну витяжку(стрiп) завширшки 160мм(з нього виходить 150 мм чистоi апертури) .Там перша лiнза з крону затягне десь 100, а з флiнту десь 150 баксiв. Товщина там пiд 40мм. Можна було б вiдмолiрувати до 180, але це ще додатковi трати. 150 мабудь оптимум для ручного виготовлення. Отакi думки були…
ПС. Китайцi граматеi: Штель у них 93%, а похибка лямбда /4  ;D. Але якшо рiч йде про крiтерiй Релея, то Штрель там 80% …а полихроматичний  Щтрель у ахроматичному рефракторi нижче дифракцiйноi "планки". Але дивитись можна  ;)
« Останнє редагування: 17 Квітня 2015, 02:43:32 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)
Подякували

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #12 : 17 Квітня 2015, 02:38:26 »
. - .

То я так зрозумів що для Вас istar це "г" ,є ще D&G від них я самих об'єктивів не бачив, але думаю що ціна там навряд чи буде менша, але розрив у ціні між 220мм і 250мм майже ще один об'єктив "ось такі пиріжки з котами"  :whatthehell:
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #13 : 17 Квітня 2015, 02:47:54 »
. - .

То я так зрозумів що для Вас istar це "г" ,є ще D&G від них я самих об'єктивів не бачив, але думаю що ціна там навряд чи буде менша, але розрив у ціні між 220мм і 250мм майже ще один об'єктив "ось такі пиріжки з котами"  :whatthehell:
У "Д i Ж" в цiлому оптика хороша, мужик знае що робить(i давно робить) не помню точно, але кажись 10" коштував 8к, майже половина з яких скло(як що не китайське) Все йди спати… :gigi:
« Останнє редагування: 17 Квітня 2015, 02:57:51 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: скловари на форумі є?
« Відповідь #14 : 17 Квітня 2015, 20:11:42 »
. - .

 Так, а скловари на форумі є(?), і які навчальні заклади їх готували(?),
та й оптиків де вчили і по чому(?) не думаю що вони прочитували Ландсберга (ІІІтом, "Елементарний підручник фізики") і ставали оптиками. :)
 Дайте назви книжок і авторів, а то щось ніц не гуглиця :help:
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

POBHOPT

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 121
  • Подяк: 9
  • 57 12 06
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #15 : 17 Квітня 2015, 20:31:00 »
. - .

То я так зрозумів що для Вас istar це "г" ,є ще D&G від них я самих об'єктивів не бачив, але думаю що ціна там навряд чи буде менша, але розрив у ціні між 220мм і 250мм майже ще один об'єктив "ось такі пиріжки з котами"  :whatthehell:
У "Д i Ж" в цiлому оптика хороша, мужик знае що робить(i давно робить) не помню точно, але кажись 10" коштував 8к, майже половина з яких скло(як що не китайське) Все йди спати… :gigi:

Єдвард, привіт.
Я пропустив ці діалоги...
З "ZOReRAX" потрібно працювати і співробітничать хоть в легкій дискусії...
Якщо не будем розуміться--тоді Він ,на жаль і можливо, буде працювати з Бережанським склозаводом?...
Записаний

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #16 : 17 Квітня 2015, 20:56:57 »
. - .

я розумію індустріалізація, вузька спеціалізація, а тепер ще і нанотехнології, але хочеться спробувати пройти "закритий цикл виробництва", а поки я не "в курю" цю тему в себе в голові  так щоб руки зачесались, то робити якусь незбагнену хрінь я не стану, це не мій варіант.
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #17 : 17 Квітня 2015, 21:13:49 »
. - .

1. Вчитись можна у Черкасах на приладобудiвному факультетi, там торiк вiдкрилась спецiальнiсть "Технологiя оптичного приладобудування". Можна у Киeвi в КПI, там е Приладобудiвний факультет. Я i Вiктор(РОВНОРТ) закiчували саме цей факультет. Там спецiальность трохи iнша - "Инженер- конструктор ОЭП". Це дещо далеко вiд оптичноi технологii, але вважаеться рангом вище, може тому що базове пiдприемство - завод "Арсенал". I Вiктор i я зайнялися технологiею самотужки i все освоiли вже самостiйно. Студентом я у вечерi працював на заводi "Аналiтприлад" у оптичному цеху, це тоже дещо добавило до мого экспирiенсу(зараз завода цього не iснуе, оптики там немае точно). Найкраща освiта - це самоосвiта, але диплом дае кучу переваг. Можна влаштуватись на роботу за кордоном. Наш диплом тут котуеться. З моеi группи у Штатах та Канадi працюе п'ятеро випускникiв.
2. Що стосуеться скла. Скажу вiдразу - тема непiд'йомна. У свiтi заводiв оптичного скла десь з десяток. Е один на Украiнi - це Iзюмський завод оптичного скла. Ситуацiя наскiльки вiдомо- погана. Скло не варять , ще досi пиляють радянське зi складу. Печi стоять, обладнаня застарiле як i технологiя самоi варки. Якiсть скла низька i воно неконкурентноспроможне на свiтовому ринку. Все що е, iде чисто на оборонку.
3. Книжок по оптицi повно в iнтернетi. Зараз немае часу составляти тобi список(може пiзнiше) Але добавлю вiдразу: обробка отичного скла, це своерiдне"конгфу" тут без практики всi знання це майже нульовий рiвень. Це можуть пiдтвердити всi, хто через це пройшов.
4. ПС. Погано я порахував : 8 оптикiв тут працюе(але не всi напряму по диплому, але всi iнженери)
« Останнє редагування: 18 Квітня 2015, 00:57:28 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)
Подякували

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #18 : 20 Квітня 2015, 11:48:34 »
. - .

грибы?
Я даже не знаю с какого боку это начинать читать
>:( цитати може(ш/те) не читати вони для декору в Твому/Вашому випадку.
як би це було так просто - вас читати, то я би прочитав, але ви зовсім не вміете висловлювати свої думки. То шо ви написали можно зрозуміти тільки перепитуючи. В Еда на то сил та бажання вистачило. Всеж таки майте повагу писати якось зрозуміліше, бо навіть сама назва теми вже виглядає не дуже адекватно.
Що означає ваше "дзеркала вбік"? діагоналка?

А взагалі, є Гугл, і він нам підказує що для варки сіталу потрібно багато платини. І якщо вам 100$/кг здаються непідйомними, то цілком зрозуміло моє перше враження та підозра на гриби (юморна до речі)

по книгах - звістно Максутова треба почитати насамперед. По дзеркалах - Навашин та Сікорук (це для аматорського виготовлення оптикі). Це по астрооптиці.
Також всякого плану книжки типу "Технология оптических деталей" и т.п. Там розглянуті основні питання.  Не лініться заглядати у списки літератури видань по телескопобудуванню та оптиці.
Записаний

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Обширне ? по оптиці
« Відповідь #19 : 20 Квітня 2015, 11:54:25 »
. - .

6-я ссылка в результатах гугла. Всего два слова запросил. выбирайте...
http://www.twirpx.com/files/chidnustry/chemistry_tech/silicate/glass/
Записаний
Подякували