Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
03 Жовтня 2024, 15:33:16

Увійти

google


Автор Тема: Ахромат-дублет,---Объектив.  (Прочитано 4921 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3654
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #60 : 10 Листопада 2015, 22:32:39 »
. - .

Тема ушла вникуда  :hz:
Правильно, ахроматы ушли...
Апошки живы! ;D
И Виктору я об этом писал давно. Там есть смысл доделать остатки и забыть эту тему, безперспективно.
а если из остатков  триплет какой-то запилить, или что там лучше ахромата?
На тех стеклах, ни при какой многолинзовозти ничего другого не получишь. Все определяется непропорциональностью относительных частных дисперсий для разных длин волн оптической силе кроновой и флинтовой линз. Треба спецстьокла ;D
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #61 : 10 Листопада 2015, 22:33:41 »
. - .

а Пецваль?
Записаний

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3654
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #62 : 10 Листопада 2015, 22:40:25 »
. - .

а Пецваль?
Та хоть триплет Кука :bigidea:. В "петцвалi" трошки можна вкоротити ВС але не принципово. Подивись в Максутова "АО"  вiн там все добре розписав. Треба лангкрон з подовженою дiсперсieю у синi частинi спектру i курцфлiт з покороченою дiсперсieю у тiж частинi спектру. В приципi цього хватае щоб "порубати" ВС. Там вилазить (потiм) 8) сферохроматизм, сферична, погано виправляеться кома... Але в першому наближенi треба виконання першоi умови.
« Останнє редагування: 10 Листопада 2015, 22:59:37 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #63 : 10 Листопада 2015, 22:43:18 »
. - .

а Пецваль?
Та хоть триплет Кука. В пецвале трошки можна вкоротити ВС але не принципово. Подивись в Максутова "АО"  вiн там все добре розписав. Треба лангкрон з подовженою дiсперсieю у синi частинi спектру i курцфлiт з покороченою дiсперсieю у тiж частинi спектру. В приципi цього хватае щоб "порубати" ВС. Там вилазить (потiм) 8) сферохроматизм, сферична погано виправляеться кома... Але в першому наближенi треба виконання першоi умови.
якраз купив примірник цієї книги 1946р, нарешті перечитаю уважніше.
Записаний

POBHOPT

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 121
  • Подяк: 9
  • 57 12 06
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #64 : 10 Листопада 2015, 22:46:13 »
. - .

Тема ушла вникуда  :hz:
Правильно, ахроматы ушли...
Апошки живы! ;D
И Виктору я об этом писал давно. Там есть смысл доделать остатки и забыть эту тему, безперспективно.

Едвард, доброго Тобі дня .
Я бачу Твої листи. Ми ,хоча,  знайомі пару років, та як дипломанти одного ВУЗу і практики-виробничники
добре порозумілись. Дякую.


Скажи, будь-ласка(приблизно) Ти знаєш: скільки ЛА в Україні   можуть купити ахром.160  1/10 ?
                                                            скільки ЛА в УКраїні  можуть купити апохром. 160 1/6-8?

Я думаю, що всяка практикована ідея має право на вибір і життя.

Віктор.
Записаний

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3654
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #65 : 10 Листопада 2015, 22:46:56 »
. - .

а Пецваль?
Та хоть триплет Кука. В пецвале трошки можна вкоротити ВС але не принципово. Подивись в Максутова "АО"  вiн там все добре розписав. Треба лангкрон з подовженою дiсперсieю у синi частинi спектру i курцфлiт з покороченою дiсперсieю у тiж частинi спектру. В приципi цього хватае щоб "порубати" ВС. Там вилазить (потiм) 8) сферохроматизм, сферична погано виправляеться кома... Але в першому наближенi треба виконання першоi умови.
якраз купив примірник цієї книги 1946р, нарешті перечитаю уважніше.
То добра справа! Сам кайфую вiд запаху старовинних книжок. Максутов для мене завжди був у першому ряду. Так писати вмiв тiльки вiн. Це не технiчнi книжки, це науковi бесселери!
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3654
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #66 : 10 Листопада 2015, 22:58:40 »
. - .

Тема ушла вникуда  :hz:
Правильно, ахроматы ушли...
Апошки живы! ;D
И Виктору я об этом писал давно. Там есть смысл доделать остатки и забыть эту тему, безперспективно.

Едвард, доброго Тобі дня .
Я бачу Твої листи. Ми ,хоча,  знайомі пару років, та як дипломанти одного ВУЗу і практики-виробничники
добре порозумілись. Дякую.


Скажи, будь-ласка(приблизно) Ти знаєш: скільки ЛА в Україні   можуть купити ахром.160  1/10 ?
                                                            скільки ЛА в УКраїні  можуть купити апохром. 160 1/6-8?

Я думаю, що всяка практикована ідея має право на вибір і життя.

Віктор.
Все залежить вiд цiн.
Для астрофото ахромати не пiдходять, бо матрицi чутливi до кольрових ореолiв. Вiзуальщикам вони цiкавi. Я сам довгий час спостерiгав у 115 мм ф/14.5 рефрактор i бiльших эмоцiй при спостереженнi Мiсяця я не вiдчував не в один рефлектор, чи Мак. Тому вважаю, що бiльш длiннофокуснi цiкавi.
Aле попит на них буде малий i куплять одиницi(об'ективи). Kитайцi готовими трубами завалили все , я тобi вже про це писав. "Глуха" тема, треба щось iнше думати.
ПС. Я б запустив би щось саме бiля 120 мм з Ф/15. Скло там вартуе небагато,  та механiчна реалiзацiя для багатьох цiлком виконлива. А кайфу було б достатньо вiд такоi штуки!
« Останнє редагування: 11 Листопада 2015, 00:53:32 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)


Diskus

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4307
  • Подяк: 1321
  • "Лупайте сю скалу!"
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #67 : 11 Листопада 2015, 20:12:31 »
. - .

З плямками печалька .
Хіба робити копіі старовинних інструментів для яких- небудь подарунково- кабінетних цілей .і так ніхто дивитись не буде , хіба напідпитку на Місяць .
Робити Дорого і сердито .
Інших примінень ахромата в сьогоднішніх реаліях я не бачу .
Записаний

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3654
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #68 : 11 Листопада 2015, 20:15:45 »
. - .

 :up:
Нажаль iх час сплинув...
Роботи багато, толку мало..
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8752
  • Подяк: 3804
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #69 : 11 Листопада 2015, 20:52:23 »
. - .

Вiзуальщикам вони цiкавi. Я сам довгий час спостерiгав у 115 мм ф/14.5 рефрактор i бiльших эмоцiй при спостереженнi Мiсяця я не вiдчував не в один рефлектор, чи Мак. Тому вважаю, що бiльш длiннофокуснi цiкавi.
...Я б запустив би щось саме бiля 120 мм з Ф/15. Скло там вартуе небагато,  та механiчна реалiзацiя для багатьох цiлком виконлива. А кайфу було б достатньо вiд такоi штуки!
Саме такий об'єктив я намагався замовити у Віктора. Саме для Місяця, мангала і друзів. Саме, довгу трубу для душі та естетики, все інше вторинне, як і залишковий хроматизм. А як він покаже я знаю. Так, це не рефлектор, не бетономішалка і не відро.
Шкода, що щось не зрослося по давальницькому склу, яке є і перевірено. :-\
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3654
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #70 : 11 Листопада 2015, 20:59:02 »
. - .

Iгор, про це i писали. Дуже вузька тематика i тiльки для вiзуальщика. Вiктору, на мiй погляд, треба з'ясувати що лишилося, об'явити цiну i пiсля ii оглошення подивитись на кiлькiсть бажаючих це придбати. По iншому випадку цi "танцi з бубном" нiчим не закiнчаться.
« Останнє редагування: 11 Листопада 2015, 21:25:01 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Огарков Сергей

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3696
  • Подяк: 227
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #71 : 11 Листопада 2015, 21:05:04 »
. - .

У меня лежат 3 флинта (готовые линзы) под  120 мм ахромат. 2 немного подубитые, но один нормальный - могу подкинуть при необходимости, может и подойдет.
Записаний
Инструменты - рефрактор 125/1080, "Мицар" на Еку-3-2, HEQ-5 Pro SynScan, МАК-127/1500, БПЦ20х60.

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8752
  • Подяк: 3804
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #72 : 11 Листопада 2015, 21:16:04 »
. - .

Iгор, про це i писали. Дуже вузька тематика i тiльки для вiзуальщика. Вiктору, на мiй погляд, треба з'ясувати що лишилося, об'явити цiну i пiсля ii оглошення подивитись на кiлькiсть бажаючих це придбати. По iншому цi "танцi з бубном" нiчим не закiнчаться.
Охочих буде мало. Але я один з них. Мені іноді хочеться мати готове, немає просто умов під оптику.
Та й взагалі, згоден, коротких "незрозумілих" ахро валом, а довгих немає.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3654
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #73 : 11 Листопада 2015, 21:19:14 »
. - .

Iгор, про це i писали. Дуже вузька тематика i тiльки для вiзуальщика. Вiктору, на мiй погляд, треба з'ясувати що лишилося, об'явити цiну i пiсля ii оглошення подивитись на кiлькiсть бажаючих це придбати. По iншому цi "танцi з бубном" нiчим не закiнчаться.
Охочих буде мало. Але я один з них. Мені іноді хочеться мати готове, немає просто умов під оптику.
Та й взагалі, згоден, коротких "незрозумілих" ахро валом, а довгих немає.
-Какие вам больше нравятся длинные или толстые?
- Толстые и длинные! :gigi: :shuffle:
« Останнє редагування: 11 Листопада 2015, 21:23:25 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8752
  • Подяк: 3804
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #74 : 11 Листопада 2015, 21:26:15 »
. - .

-Какие вам больше нравятся длинные или толстые?
- Толтые и длинные! :gigi: :shuffle:
Сам знаєш ... під той шматок труби, що валяється на горищі. Тієї самої  :invalid: :gigi:
Ты понимаешь, Эдик? Это история! ;) Такой трубы нет ни у кого, кто закажет. Как молоды мы были...  :lamer:  ;D
« Останнє редагування: 11 Листопада 2015, 21:34:44 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3654
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #75 : 11 Листопада 2015, 21:28:26 »
. - .

-Какие вам больше нравятся длинные или толстые?
- Толстые и длинные! :gigi: :shuffle:
Сам знаєш ... під той шматок труби, що валяється на горищі. Тієї самої  :invalid: :gigi:
"Первый тайм мы уже отиграли...", но так нихера и не поняли... :whatthehell: :gigi:
Доречi, я ту методу виготовленя платiвок таки з'ясував. В головi крутиця iдея запустити щось бiльше 400 мм отвором, тiльки вiдмiнноi якостi i може на "нiмцi" або "бостiанi". Якщо б ми тодi випхнули ту штуку, це була б "бомба". Шурко, покiйний, таки "заваяв" кiлька сетiв шмiдт-касегренiв того "розливу" 110/1100...
« Останнє редагування: 11 Листопада 2015, 22:13:17 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8752
  • Подяк: 3804
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Ахромат-дублет,---Объектив.
« Відповідь #76 : 11 Листопада 2015, 21:55:05 »
. - .

В головi крутиця iдея запустити щось бiльше 400 мм отвором тiльки вiдмiнноi якостi i може на "нiмцi" або "бостiанi".
Вот вот! Это та красная тряпка, которой можно размахивать перед ЛА. Апертуровирусная болячка от 400 с хорошей оптикой. И длинная очередь... уходящая за горизонт ::) :gigi:
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.