Додаток C “Ілюстрація первинного, вторинного та диференційного атмосферного поглинання” буде у окремому документі.
Частина 7: Розробка програми спостережень з DSLR
Один з найбільших викликів, який чекає на спостерігача-новачка -- це вибір об’єкту спостережень з сотень тисяч відомих змінних зірок. Де знайти списки або каталоги зірок? Як вирішити, яка зірка підходить для спостережень на вашому інструменті? Як отримати мапу зі змінною зіркою та зірками, що її оточують та як вибрати з цих зірок зірки порівняння?
Це заключна (не рахуючи Додатків) глава Керівництва, в якій є корисні матеріали щодо типів змінних, рекомендовані каденції спостережень та подані списки зірок, що рекомендуються для спостереження початківцям.
Автор mpyat2 12 Січня 2018, 21:17:00 6607 переглядівРейтинг: (4 Оцінки)Друк
Частина 6: Фотометрія -- від вимірів до зіркових величин
Метод, який ми обговоримо, називається апертурною фотометрією і це, безумовно, найпоширеніша техніка, яка використовується і аматорами, і професіоналами.
Автор mpyat2 29 Листопада 2017, 11:24:00 6893 переглядівРейтинг: (1 Оцінки)Друк
Частина 5: Обробка та оцінка зображення
В цій частині буде поданий загальний опис, як перетворити ваші зображення у точну фотометрію, тобто вивірені виміри яскравості змінної зірки в певний момент часу. Основні етапи обробки після отримання зображення це: (1) перевірка, чи всі калібрувальні та основні зображення відповідають умовам фотометрії, (2) застосування калібрувальних кадрів, додатково -- взаємовирівнювання та складання зображень з метою підвищення співвідношення сигнал/шум (SNR), (3) виділення окремих RGB-каналів з зображення/зображень, (4) проведення апертурної фотометрії цільової зірки та зірок порівняння та (5) проведення фінального контроля якості...
Автор mpyat2 12 Листопада 2017, 14:37:00 6824 переглядівРейтинг: (2 Оцінки)Друк
Четверта частина “Керівництва від AAVSO зі спостережень змінних зірок за допомогою цифрових дзеркальних камер” описує процедуру отримання та калібрування зображень. Незважаючи на те, що орієнтація йде на фотометрію, опис процедури калібрування за допомогою кадрів зміщення, темнових та плоского поля (bias, dark, flat) може бути цікавим також для “нормальних” астрофотографів, особливо для початківців, бо описується не лише процедура, як така, а і те, що за нею.
Трохи дратує, що тяжко підібрати слова для адекватного перекладу понять “bias”, “dark”, “flat”, “science images”. Також мені не вдається адекватно передати різницю між “bias” та “offset”; хоч ці слова і в англійській мові часто взаємозаміняються, тут вони мають трохи різний відтінок змісту і я не завжди послідовно їх переводжу.
Вираз “science image” я передаю як “основне зображення”.
Також я не зміг адекватно перевести назву розділу 4.4.3.2 Dome Flats, навіть подивився в польський переклад, та там теж переведено якось дивно. Взагалі, я не зовсім зрозумів, чому цей підрозділ саме так називається.
Автор mpyat2 05 Жовтня 2017, 10:05:00 7703 переглядівРейтинг: (2 Оцінки)Друк
Продовжую переклад Посібника від AAVSO зі спостережень змінних зірок за допомогою цифрових дзеркальних камер.
Матеріал трохи розтягнутий, як на мене, багато повторів, та поки що буду перекладати як є, повністю. Якщо є зауваження, пишіть! Для мене ця тема нова і невідома, на форумі є спостережники з досвідом, які завжди можуть покритикувати.
Щодо мови перекладу: хоч російську я знаю краще, принципово перекладаю українською. Можливо, якщо закінчу переклад, запропоную його на сайт AAVSO, цей матеріал має лише кілька перекладів (зокрема, французький, польський, грецький…)
Автор mpyat2 29 Вересня 2017, 09:12:00 7319 переглядівРейтинг: (5 Оцінки)Друк
Однієї ночі, як завжди, ви біжите підтюпцем у парку. Темно, та ви знаєте місцевість, тому ви не боїтеся стикнутися з чимось. Одначе, цього вечору щось змінилось. Ви біжите і помічаєте когось поряд зі стежкою з фотокамерою на тринозі. Дивно, але ви помічаєте, що і її погляд і камера спрямовані вгору, на небо над головою. Ви кидаєте погляд догори і бачите лише найяскравіші плямки світла у вашому небі, що потерпає від світлового забруднення. Що б вона могла такого робити? В цьому випадку жінка, що вдень викладає історію у школі, проводить вимірювання яскравості певних зірок; дані, що вона одержить, будуть корисними і зацікавлять професійних астрономів. Вона одна зі зростаючих груп людей, яких називають “громадянськими вченими”. Цей посібник покаже, як ви можете прийняти участь в цьому русі.
Автор Alex Plaha 25 Червня 2014, 10:46:00 11264 переглядівРейтинг: (5 Оцінки)Друк
За достижениями микроэлектроники не успеваешь следить. Еще пять лет назад, разрабатывая любительский радиотелескоп-интерферометр http://www.astronomy.ru/forum/index.php/topic,88024.0.htmlhttp://www.radio-sky.ru/forums/index.php?showtopic=14&st=0 на
базе модулей приемников спутникового телевидения, удивлялся их компактности и полной готовности к использованию в домашних
условиях без всяких настроек. Необходимо было только все собрать «до кучи» и написать софт для обработки и отображения принятых
сигналов.
Автор zabolgoth 04 Серпня 2012, 00:37:00 7293 переглядівДрук
В ніч з 14.07. на 15.07.2012 року АК "ЮПІТЕР" проводив астрономічні спостереження на які запрошувались усі бажаючі. Головною метою
цього заходу було спостереження покриття Місяцем планети Юпітер та популяризація астрономії серед громадськості. Нажаль, через
недуже сприятливі погодні умови гостей було вкрай мало. Засоби масової інформації теж не змогли бути присутніми (мабуть
побоялися дощу...), тому освітлювати цю подію доведеться мені. Отже, близько 19:30 ми прибули на місце спостережень http://goo.gl/maps/6RC4. Відразу розпочали облаштовувати містечко та розкладати обладнання.