Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
20 Вересня 2024, 11:37:04

Увійти

google


Автор Тема: Телескопостроение, нужна помощь.  (Прочитано 95499 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #860 : 30 Листопада 2017, 18:07:15 »
. - .

Діаметр 180мм, фокус 1350мм. Якою меє бути стрілка кривизни при обдиранні?  :shuffle:
Записаний
Атомы = Вселенные

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #861 : 30 Листопада 2017, 18:16:16 »
. - .

Діаметр 180мм, фокус 1350мм. Якою меє бути стрілка кривизни при обдиранні?  :shuffle:
Ти маеш на увазi припуск? Чи числове значення стрiлки?
h=R-sqr(R^2-r^2) де R радiус курватури ;D, r - радiус кiльця сферометра, або пiв дiаметра твого дзеркала, якщо хочеш знати повну стрiлку на деталi.
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #862 : 30 Листопада 2017, 18:27:44 »
. - .

Діаметр 180мм, фокус 1350мм. Якою меє бути стрілка кривизни при обдиранні?  :shuffle:
Ти маеш на увазi припуск? Чи числове значення стрiлки?
h=R-sqr(R^2-r^2) де R радiус курватури ;D, r - радiус кiльця сферометра, або пiв дiаметра твого дзеркала, якщо хочеш знати повну стрiлку на деталi.
Я хочу отримати дзеркало F 7.5 для d 180 мм це буде радіус 1350 мм. Алеж це кінцевий, бажаний результат. Почав рити яму, а на яку глибину рити щоб потім на середніх та дрібних порошках не заритися. Бо скло тонкувате, на помилки запасу товщини не багато  :hz:
Записаний
Атомы = Вселенные

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #863 : 30 Листопада 2017, 18:32:06 »
. - .

Поняв, за припуск питаеш. Залежить вiд того яким номером обдирати будешь, i вся лiнiйка номерiв. А також який шлiфувальник.
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #864 : 30 Листопада 2017, 18:38:41 »
. - .

Поняв, за припуск питаеш. Залежить вiд того яким номером обдирати будешь, i вся лiнiйка номерiв. А також який шлiфувальник.
На обдирання карбід кремнію F 60. Лінійка карбіду в мене така F - 60; 100; 200; 400; 600; 800; 1000. і оксид церію
Шліфувальник мабть буде цементний зі скляними фасетками? Чи може монетки наклеїти по 1 гривні, поки не вирішив? Вагаюсь бо не маю досвіду  :shuffle:
« Останнє редагування: 30 Листопада 2017, 19:01:16 від Игорь Александрович »
Записаний
Атомы = Вселенные

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #865 : 30 Листопада 2017, 18:57:24 »
. - .

#60 заховай подалi. Вiн тут не потрiбен. Обдирай починаючи з #100. Потiм #200 пiсля нього ти повинен повнiстю вирiвняти поверхню до краю заготовки i залишити запас по стрiлцi 0.07-0.05 mm(на всю деталь) Ну, а потiм М40, М28, М14, М10. Всi "М", починаючи з 28 - бажано брати АL203 (або взагалi наждак, "сiрий"). Карбiд на фiнiш не годиться - дае глибокий трiщiнуватий шар. На "28" добре буде помiняти деталь з шлiфом мiсцями(якщо вони однаковi по дiаметру) це допоможе добре вишлiфувати i край деталi. Пiсля 28 продивляемося уважно усю поверхню: треба щоб не було нi точок нi подряпин. Далi ми лише зменшуемо висоту мiкронерiвностi матовоi поверхнi.  На 28 остаточно пiдганяемо i радiуса.
« Останнє редагування: 30 Листопада 2017, 21:17:18 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #866 : 30 Листопада 2017, 19:11:28 »
. - .

#60 заховай подалi. Вiн тут не потрiбен. Обдирай починаючи з #100. Потiм #200 пiсля нього ти повинен повнiстю вирiвняти поверхню до краю заготовки i залишити запас по стрiлцi 0.07-0.05 mm(на всю деталь) Нута потiм М40, М28, М14, М10. Всi "М", починаючи з 28 - бажано брати АL203 (або взагалi наждак, "сiрий"). Карбiд на фiнiш не годиться - дае глибокий трiщiнуватий шар.
:facepalm: Я вже дві чайних ложки #60 роздряпав рівненько по всій поверхні, в центрі зарився на 0.5 мм - 0,7 мм. Кривизна іде плавно до краю. глибше обдирати боюсь  :shuffle: Та ще не готов індикатор. З токаркою біда. Чому чашка для індикатора? Чи можна нерухомо закріпити індикатор на штативі а рухати саму заготовку на рівній поверхні?
« Останнє редагування: 30 Листопада 2017, 20:35:26 від Игорь Александрович »
Записаний
Атомы = Вселенные


Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #867 : 30 Листопада 2017, 19:13:54 »
. - .

  :whatthehell: :gigi:
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

1POBHOPT

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 85
  • Подяк: 25
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #868 : 30 Листопада 2017, 20:29:22 »
. - .

  :whatthehell: :gigi:

Едвард, вітаю Тебе.
  Можна питання?
А як допомагають автору теми  Твої різнокольорові смайли в розділі "...нужна помощь"..

ВП.
Записаний

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #869 : 30 Листопада 2017, 20:46:20 »
. - .

  :whatthehell: :gigi:

Едвард, вітаю Тебе.
  Можна питання?
А як допомагають автору теми  Твої різнокольорові смайли в розділі "...нужна помощь"..

ВП.
:whatthehell: я думаю допамагають, бо я ставлю не тiльки смайли, але i дещо розповiдаю та пояснюю
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #870 : 30 Листопада 2017, 21:06:49 »
. - .

Це вже все, хана заготовке? Якщо так то буду різати іншу d160 мм. Досвід з вирізання вже маю. Експерт -  це ж людина яка зробила усі можливі помилки у вузькій галузі  ;)
Записаний
Атомы = Вселенные

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #871 : 30 Листопада 2017, 21:10:03 »
. - .

Це вже все, хана заготовке? Якщо так то буду різати іншу d160 мм. Досвід з вирізання вже маю. Експерт -  це ж людина яка зробила усі можливі помилки у вузькій галузі  ;)
Сховай #60, а далi по списку. Все вийде, то що пошкрябав бистро зiйде. Тафай, тафай чухай... ;D
а заготовку (меншу) я вже давно казав вирiзати- цiлiша буде
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #872 : 30 Листопада 2017, 21:33:44 »
. - .

А цим часом пiдiгнав загальну похибку - полосы майже без кривизни, але "подовбанi"(е рiзкi зональнi похибки). Посування одноi деталi по iншi каже про те що бiльшiсть похибок знаходиться на вогнутiй поверхнi (доречi я полiрував ii на "гугольцi") я просто переформував полiровник з iншого радiуса який полiрував мiсяць тому. Але температура зараз не та i "шара" звiстно не проканала :(. Будемо переливати...
"I заберiть звiттiля Манштейна, вiн вмiе командувати(полiрувати) тiльки свiжими дивiзiями(полiрувальниками)". Це мене Шурiк пiдкалував. Йому завжди було "в лом" переливати полiрувальники, вiн вважав за краще мудохатись з старими, я навпаки - якщо не йде за годину - "нафiк з пляжу", варимо те що потрiбно: " вот что я тебе скажу птица: лучше пол-дня потерять, потом за час долететь..." ;D
« Останнє редагування: 30 Листопада 2017, 21:55:07 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Сєрж

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 281
  • Подяк: 75
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #873 : 30 Листопада 2017, 21:42:36 »
. - .

 Чому чашка для індикатора? Чи можна нерухомо закріпити індикатор на штативі а рухати саму заготовку на рівній поверхні?

Можна і так,якщо немає чашки.
Колись так і робили.Вигризали потрібну глибину а потім виводили шліфувальником на радіус.
Записаний

1POBHOPT

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 85
  • Подяк: 25
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #874 : 30 Листопада 2017, 21:47:54 »
. - .

А цим часом пiдiгнав загальну похибку - полосы майже без кривизни, але "подовбанi"(е рiзкi зональнi похибки). Посування одноi деталi по iншi каже про те що бiльшiсть похибок знаходиться на вогнутiй поверхнi (доречi я полiрував ii на "гугольцi") я просто переформував полiровник з iншого радiуса який полiрував мiсяць тому. Але температура зараз не та i "шара" звiстно не проканала :(. Будемо переливати...
"I заберiть звiттiля Манштейна, вiн вмiе командувати(полiрувати) тiльки свiжими дивiзiями(полiрувальниками)"  ;D

Ще раз привіт.
Ти дотягуєш пару пробників в радіус і цвєт, чи лінзу поліруєш?
Лампа світить в  основному меньше 540nm?

  ВП.
Записаний

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #875 : 30 Листопада 2017, 21:52:06 »
. - .

Пару "клею" ;). Але поки перелью свiжачка, на старому плавну поверхню не зробиш. Смола тверда "рве колiр" :-\
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #876 : 30 Листопада 2017, 22:05:06 »
. - .

Все, жалiть не треба: пару ударiв молотком i вiн труп(старий полiрувальник, звичайно)
« Останнє редагування: 30 Листопада 2017, 23:31:28 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)
Подякували

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #877 : 30 Листопада 2017, 22:52:38 »
. - .

Не сумуйте, я вже переробив. ;)
у назвах файлiв iде тайм коли зроблено фото, можете порахувати скiльки пiшло на встановлення "status quo"
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)
Подякували

1POBHOPT

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 85
  • Подяк: 25
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #878 : 30 Листопада 2017, 23:52:51 »
. - .

Не сумуйте, я вже переробив. ;)
у назвах файлiв iде тайм коли зроблено фото, можете порахувати скiльки пiшло на встановлення "status quo"

Твоя нова смола не може бути твердою. Так?
 Вся робота руками і на зовсім малих швидкостях. Залишилось розширити центр, але не загубити край.
 Це--є  суперпроф.
Я  таких полір. смол не варив і з ними не працював.
Записаний

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #879 : 01 Грудня 2017, 00:09:41 »
. - .

Не сумуйте, я вже переробив. ;)
у назвах файлiв iде тайм коли зроблено фото, можете порахувати скiльки пiшло на встановлення "status quo"

Твоя нова смола не може бути твердою. Так?
 Вся робота руками і на зовсім малих швидкостях. Залишилось розширити центр, але не загубити край.
 Це--є  суперпроф.
Я  таких полір. смол не варив і з ними не працював.
Вона за "твердiстю" може бути аналогiчною до звичайних смол. Але я роблю на дещо м'ягкiших, тут в кожного своi ньюанси, це правда. До "дьоргання ручками" на малих швидкостях - ще далеко. Тверда смола "нарiзала" зону, та й новий полiрувальник ще не забився полiритом, та не вийшов на "режим". Сьогоднi вряд чи дойду до пiдгонки. Менi ще одного полiрувальника треба вiдлити ще на РПС(вiн бiльший за розмiром), буду робити iх одночасно.
« Останнє редагування: 01 Грудня 2017, 00:50:57 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)