Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
27 Листопада 2024, 14:34:20

Увійти

google


Автор Тема: NASA - New Horizons  (Прочитано 43352 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

slava3500

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5503
  • Подяк: 1862
Re: NASA - New Horizons
« Відповідь #580 : 06 Лютого 2020, 18:12:07 »
. - .

Астрономы-любители помогут зонду New Horizons измерить расстояние до ближайших звезд




Фотография звезд Wolf 359(вверху) и Проксимы Центавра, полученная в конце 2019 года с Земли. Зеленым кружком отмечено ее предполагаемое положение на снимке, который сделает New Horizons в апреле 2020 года.

Есть телескоп  с цифровой камерой? Тогда вы можете объединиться с миссией НАСА «New Horizons» этой весной в действительно значительном и рекордном эксперименте в глубоком космосе.Команда межпланетной станции New Horizons запустила проект гражданской науки Parallax Program, в котором смогут принять участие астрономы-любители. Цель проекта заключается в одновременной съемке с борта аппарата и с Земли двух близких к Солнцу звезд, чтобы уточнить расстояние до них, сообщается на сайте миссии.
Автоматическая межпланетная станция New Horizons стала первым аппаратом, который исследовал карликовую планету Плутон и ее спутники с близкого расстояния, пролетев мимо них в июле 2015 года. Благодаря накопленным за несколько дней данным астрономы узнали, что на Плутоне есть криовулканы, ледники, горные цепи и признаки подповерхностного океана, а также впервые увидели его спутники (Харон, Никта, Гидра и Кербер) в деталях. В дальнейшем аппарат исследовал объект 2014 MU69, или Аррокот из пояса Койпера, а сейчас является единственным источником данных о поведении солнечного ветра и межзвездных ионов за пределами орбиты Марса.
В апреле 2020 «New Horizons», которые к тому времени окажутся более чем в 46 раз дальше от Солнца, чем Земля, на расстоянии около 5 миллиардов миль (8 миллиардов километров) от дома, будут использоваться для обнаружения «смещений» в относительных положениях соседних звезд как по сравнению с тем, как они кажутся наблюдателям на Земле.
Подробнее: http://pluto.jhuapl.edu/News-Center/News-Article.php?page=20200129
https://nplus1.ru/news/2020/02/05/New-Horizons-Parallax
Записаний
5676 дип-скай объектов, 101 комета(!!), из них уже 9(!) -в двух появлениях и почти 12 000 визуальных оценок переменных звезд.

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7995
  • Подяк: 6652
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: NASA - New Horizons
« Відповідь #581 : 18 Лютого 2022, 00:29:02 »
. - .

оживлю тему
Астрономи дали назви деталям рельєфу Аррокота
МАС затвердив перші назви деталей рельєфу транснептунового об’єкта Аррокот (486958 Arrokoth). Він є найдальшим тілом Сонячної системи, яке відвідав космічний апарат.
https://www.spacedaily.com/reports/New_Horizons_team_puts_names_to_the_places_on_Arrokoth_999.html
Аррокот є частиною пояса Койпера. Він був відкритий телескопом Hubble 2014 року та обраний як друга мета для місії New Horizons. Апарат здійснив його проліт 1 січня 2019 року. Історична зустріч відбулася на відстані 6,5 млрд км від Сонця.
Передані New Horizons знімки показали, що Аррокот є контактним тілом, що має розміри 36×20×10 км. Він утворився в результаті злиття двох об’єктів, які скоріше нагадують не сфери, а сильно плескаті еліпсоїди. На думку астрономів, саме такий вигляд мали стародавні планетезималі, що дали початок планетам Сонячної системи. Поверхня Аррокота — червоного кольору та має відносно невелику кількість ударних кратерів. Це говорить про те, що об’єкт практично «не постраждав» з моменту завершення його формування (тобто за чотири з лишком мільярди років).

На початку лютого робоча група МАС офіційно схвалила назви трьох найпомітніших деталей рельєфу на Аррокоті. Вони були запропоновані співробітниками місії New Horizons та означають «небо» різними мовами. Саме так «Аррокот» перекладається з мови індіанських племен полухатанів та алкогонкінгів.
Перемичка між двома частинами койпероїда отримала назву Акаша (Akasa), що означає «небо» бенгальською мовою. Найбільший (завширшки 7 км) ударний кратер на Аррокоті отримав назву Скай (Sky), взяту з англійської мови. Яскрава, майже кругла дуга на більшій частині Аррокота була названа Каан (Ka’an), що означає «небо» мовою мая, якою досі говорять у деяких частинах півострова Юкатан.
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре