Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
29 Вересня 2024, 01:24:10

Увійти

google


Автор Тема: Виготовлення 215 мм зеркала.  (Прочитано 25029 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #160 : 13 Лютого 2017, 17:36:25 »
. - .

Із ваших рекомендацій я зробив висновок.Напевно у мене твердуватий полірувальник так,як сполірування мату дуже довго тривае. Давлю на полірувальник нормально  :gigi:Якщо сильніше придавити то не потягти.Боюся якщо зроблю мякший полірувальник начне всередині вибирати яму та зірве ще більше край .Якщо цей твердий та край рве. Сиджу ломаю голову як далі бути? :facepalm:
Записаний

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #161 : 13 Лютого 2017, 17:41:17 »
. - .

Леонід,  дякую за пораду полірнути трохи зіркою.Я розумію що виправлю зеркало по формі,але це не поможе з матом по поверхні.У мене я так розумію проблема в остатку матовості,більше ніж по поверхні. Дякую. Розмірковую над цим.  :hz:
Записаний

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2710
  • Подяк: 7226
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #162 : 13 Лютого 2017, 18:10:02 »
. - .

Важко прочитать вашу тіньову... але якщо там такі перепади, то краще повернуться до шліфовки, повірьте, це не так страшно і прикро, як здається на перший погляд  ;)
І ще помітив, коли відшліфована правельна сфера і правильно відформований полірувальник, то мат знімається рівномірно і швидко по всій поверхні. І давить на заготовку сильно не потрібно, просто коли все йде як потрібно, заготовка і полірувальник ніби трохи сцеплюються, це зразу відчувається.
Поради аматора, який не зробив ще жодного зеркала  :facepalm: але може хоч як допоможу.
Записаний
Слава Україні!

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #163 : 13 Лютого 2017, 18:44:21 »
. - .

Я не знаю як оприділити перепади про які ви описуете.Коли ножа заводжу у пучок світла то достатньо легких касаній щоб змінювалась тіньова.Наприклад коли ніж по центру пучка то легким касанням і все зеркало гасне.Я ще не зовсім розумію про продольну аберацію як її робити ? Мені принесли від принтера якусь прозрачну стрічку  на 1мм 7полосок. дивився через пучек світла .Ніби решітка ронкі .То полоски не критично змінені відносно рівних ліній.
« Останнє редагування: 13 Лютого 2017, 18:49:25 від Zealous »
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #164 : 13 Лютого 2017, 18:53:13 »
. - .

. Давлю на полірувальник нормально  :gigi:Якщо сильніше придавити то не потягти.Боюся якщо зроблю мякший полірувальник начне всередині вибирати яму та зірве ще більше край .Якщо цей твердий та край рве.
Нет сейчас срыва края, бояться нечего. И до ямы, как до Киева... не рвет ничего, просто идет полировка внешней зоны, нарастает перелом, контраст, т.к. центр стоит на месте. Нарушена технология полировки.
Советовать сложно, если посмотреть видео процесса, тогда да. :)
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #165 : 13 Лютого 2017, 20:55:20 »
. - .

Ігорь дякую за відповідь. У пості 135 я описував як я перший раз полірував зеркало на попередньому твердому полірувальнику.Тому осталася крайова зона більш відполірована.Коли зробив 2 полірувальник і продовжив полірувати,то ця зона просто іде більш полірована.А так ніби за весь час іде рівномірне сполірування мату.Но як ви підмітили дуже повільно знімае мат.Тому я думаю може ще раз переробити полірувальник? Зробити мягчу смолу,щоб швидше сполірувати мат.Мене бере смуток,що не вгадаю смолу і вирию яму і зірву край.Не мае ще опита.  Дякую.  :SLA: Цей полірувальник наче форму відносно  держить нормально.
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #166 : 13 Лютого 2017, 21:45:56 »
. - .

5 часов-нормальное время. В данном случае, не то. Или смола такая, или полирит не полирит, или??? Твердость видно сразу, фасетки неравномерно входят в контакт, неравномерно забиваются полиритом, по площади самой отдельной фасетки.
 Кстати есть один метод, за который я могу получить по почкам от некоторых :D. Когда решитесь перелить, можно испытать :shuffle: Берем М28, да и М10 можно (это старая классификация минутников) и используем вместо полирита. Шлифуем и наблюдаем. Если появится много черной грязи, т.е. начинает стираться сама смола, то это фактически шлифовальник и после промывки, фасетка будет идеально чистой - черной, значит смола очень твердая.  А в случае некоторого залипания абразива в смолу в виде налета, это полировальник. Точно так залипает в смолу и полирит, нам такое и нужно.
Внимание! После такого эксперимента, смола сбивается и выбрасывается, т.к. она загрязнена абразивом.
А сама поверхность зеркала на вид, почти отполирована (даже для теневых ::)) и времени на дальнейшую нормальную полировку, новым полировальником нужно в два раза меньше.
Т.о. таким "полировальником" минут за 20-30 можно шлифануть, исправить кракозябы поверхности, заодно и проверить твердость.
И не переживайте так за срыв края, написал на свою голову :facepalm: ;D , может то просто дифракционное свечение было, теневые то пока, не очень читабельны :-\

А нарыть яму и завалить край, это нужно очень постараться, даже на мягкой, используя всякого рода хорды и звезды. Все, что хорошо для асферики лучше пока не трогать. Нам для начала нужна сфера.
« Останнє редагування: 13 Лютого 2017, 21:54:06 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.
Подякували


Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #167 : 13 Лютого 2017, 21:58:23 »
. - .

Ігорь очень рад за Ваш ответ.Получил для себя много новой информации. :SLA:.
Записаний

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7880
  • Подяк: 6515
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #168 : 16 Лютого 2017, 16:23:18 »
. - .

И еще. Можно использовать примерно такую ручку. Например выточив из дерева и вскрыть лаком. Потом клеить на смоляные шарики, той-же полировочной смолы.
Зеркало не будет греться от рук, да и держать удобнее.
3а 400 з лишнім років майже нічого не змінилося (хіба що дизайн ручки)
http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=27354.msg542599#msg542599
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
http://ukr-vo.org/personalities/index.php?b&6&lit=%CB&idp=1031

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #169 : 17 Лютого 2017, 17:12:16 »
. - .

Ці два дні  переробляв полірувальник. Довго підберав твердість смоли, щоб наколдувати щось пристойне.Алхімік з мене не вийшов  :facepalm: Кінцевий результат отримав   :spy:  мейже твердість та сама яка була .Короче вся робота на смарку.Не можу поняти як так вийшло.  :clever: Варив ,колдував ,пробував ногтем витримував пробник під температуру робочу.А коли залив полірувальник ,то виявилась не та твердість яку хотів отримати.Невже  смола  від проби до заливки поміняла свою характеристику?? :hz: . Знову почну все с початку.  :facepalm:
« Останнє редагування: 17 Лютого 2017, 17:25:04 від Zealous »
Записаний

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #170 : 17 Лютого 2017, 17:40:52 »
. - .

Невже  смола  від проби до заливки поміняла свою характеристику?? :hz: .
Це неможливо :gigi:
То так проби провiряв. Тут у паралелнi темi ми вже пiдберали твердiсть смоли, почитай.
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #171 : 17 Лютого 2017, 18:22:50 »
. - .

Почему невозможно ???
Если переварить с кипением, вполне.
Рекомендую такую штуку - рассекатель пламени, на меленьком огне, не допуская кипения, постоянно помешивая.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #172 : 17 Лютого 2017, 19:02:04 »
. - .

Та діло в тому, що смола не кипіла зовсім. Температура плавлення була видержана.Пробники на кришкі  охолоджені до потрібної температури,показали інше як на зеркалі.Я думаю, можливо коли після  удачної останьої проби смола трохи остила. Потім перед заливанням знову розігрів та залив.Можливо цей єфект дав такі зміни. :hz:
Записаний

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #173 : 17 Лютого 2017, 19:31:54 »
. - .

А мiшать смолу пробував? ;)
А то гудрон окремо вiд канiфолi в однi каструлi лежать :facepalm:
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #174 : 17 Лютого 2017, 22:37:54 »
. - .

Ой, ні не пробував мішать, геть забув  :rofl: Тільки міксером взбивав ,відтого наверно дало слої  :rotate: Це карма ,третій полірувальник не йде. :clever: Буду робити мабудь четвертий .Буду профі по полірувальниках .  :SLA:
Записаний

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #175 : 17 Лютого 2017, 22:54:38 »
. - .

Мені одна людина підсказала,що деякий сорт смоли з часом наберае твердість.Може це і є відповідь.
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #176 : 17 Лютого 2017, 22:55:58 »
. - .

А что с твердостью, чем не нравится? При какой температуре идет полировка?
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #177 : 17 Лютого 2017, 23:00:34 »
. - .

Мені одна людина підсказала,що деякий сорт смоли з часом наберае твердість.Може це і є відповідь.
Эпоксидная  :) Или какой-то "мусор", а не смола. Глядя на наши дороги, я понимаю, что смолы у нас нет :gigi:
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3652
  • Подяк: 1983
  • Be free!
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #178 : 18 Лютого 2017, 01:35:02 »
. - .

Судячи з вiдбиткiв нiгтя смола м'яка-прим'яка... Стартова пропорция 60% канифоль, 40% гудрон. Пiсля добавляемо тiльки канiфоль.
« Останнє редагування: 18 Лютого 2017, 02:07:06 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #179 : 18 Лютого 2017, 10:54:30 »
. - .

Поліровка зеркала проходить при температурі 23 градуси.Твердий полірувальник припускаю,тому що, по порадах проходить забагато часу полірування ,а мат так і не зійшов. Я ж не бачив нормального полірувальника,який повинен бути.Тому роблю такі заключення можливо і помилкові?? Коли варив смолу , то опускався з мякої до твердішої, підмішував каніфоль. На пробнику видно  на 4 години  це 1 спроба ,а на 12 годин  призупинився. Коли вилив на полірувальник виявилося ,що твердість не відповідає пробнику.Але після проби, смола затверділа трохи бо пройшов час проби ,розігрів  і вилив на полірувальник.Тому припускаю за  цей процес смола змінила свою характеристику.В тім процес проходить на помилках.Можливо іще мат був не такий ,як потрібно для полірування,тому затягнувся час полірування. Дякую за поради.  :SLA:
Записаний