Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
29 Вересня 2024, 05:16:10

Увійти

google


Автор Тема: Виготовлення 215 мм зеркала.  (Прочитано 25033 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #320 : 31 Травня 2017, 22:54:34 »
. - .

Так я  думав  над збільшенням  довжини штриха. Тим паче зараз літо можна вийти на балкон там температура під 35.Або  зробити новий полірувальник  з дуже мякою смолою. Якщо зробити маску по зонам  та робити параболу яка буде точність цієї поверхні???
Записаний

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2710
  • Подяк: 7226
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #321 : 01 Червня 2017, 22:09:03 »
. - .

Довгі приміщення настільки? А про еліпс  десь пропустив .Буду читати  Дякую.
Я не знаю який у вас зараз точний фокус, але якщо близький  до 1400мм, то довжина приміщення повинна бути більше 14м... забагато. А про розрахунки у Сікорука в 32 параграфі. Якщо контролювати за зонами, там теж точність невелика, але цей шлях, мабуть, найоптимальніший.
Так я  думав  над збільшенням  довжини штриха. Тим паче зараз літо можна вийти на балкон там температура під 35.Або  зробити новий полірувальник  з дуже мякою смолою. Якщо зробити маску по зонам  та робити параболу яка буде точність цієї поверхні???
Підвищувать температуру так різко, мабуть, не потрібно  ;) достатньо на декілька градусів і трохи збільшить штрих, а вже по тому як буде змінюватись поверхня, робить дальші висновки.
Записаний
Слава Україні!
Подякували

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #322 : 02 Червня 2017, 08:29:59 »
. - .

Дякую Ярослав. Да ,такого довгого приміщення у мене немає.Тому буду починати  із того що є. Троху збільшу штрих, та підніму робочу температуру.Так ,як Ви порадили.
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #323 : 02 Червня 2017, 09:18:32 »
. - .

Діло в тому що оком практично  форми не видно  все пробігає перед очима. Мікро дотик і все.А на фото більш виражено.
Очень близко к сфере. Параболизацию можно попытаться и по зонам. Для добсона должно хватить. Но! Важно в таком случае, хороший теневой прибор с индикатором подвижек и совмещенные щель-нож. Парабола дает точку только на оси, поэтому мы должны все выставить на оптическую ось.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.
Подякували

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #324 : 02 Червня 2017, 12:44:09 »
. - .

Ігор дякую за вашу увагу до моєї роботи та за Ваші поради.Мені це дуже корисно та  приємно,що допомогаєте не жалкуєте свого часу (зараз це рідкість.) По тіньовому  у мене запитання. Зірка світло , для зручності підстройки ,зробив подвижки  вертикально та горизонтально. Ніж  рухається подвижка  по горизонту та  подвижка для зміщення ножа в предфокал та зафокал зеркала  з індикатором. Робив  тіньовий з підручних матеріалів які знайшов  в наявності .Проблема в тім що, ще раніше не знав як контролювати параболу .Тому маю що маю.У мене питання, щоб не переробляти  зірку та ніж можливо використовувати так як є.І які підводні камені мене підстерігають.  Візьму приклад .Якщо я знайду  центр кривизни зеркала  і  виставлю зірку та ніж  на одній осі  а потім буду окремо переміщати ніж  в предфокал та зафокал та заміряти продольну аберацію.Як скажете точність буде достатньо чи переробляти. Дякую.
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #325 : 02 Червня 2017, 20:25:44 »
. - .

Времени не жаль. Просто в последнее время его не много ;)
Переделывать ли теневой?!
Я как бы всегда намекаю, что в оптике не главное тереть, что попало и как попало. Главное правильно подготовиться. И то, что нужно для этого сделать, не так много и сложно.
Если мы идем на параболу по зонам, это требует точных измерений. Но в принципе выполнимо с нормальным теневым. А нормальный, это тот у которого щель совмещена с ножом (см. рисунок). Именно только такой прибор, даст возможность установить все на одной оси! Все остальное от лукавого, хотите бодаться велком. Хотите получить кайф от процесса, сделайте так как нужно! Обмануть себя не получится. Проверено :bigidea:
Да и еще, по щели. Большое преимущество в том, что яркость и контрастность картинки станет гораздо лучше, при сохранении чувствительности.
Ну и последнее. Парабола для начала, это высший пилотаж. Готовы? Да?
Тогда не ленитесь, сделайте как надо!
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.
Подякували

Roman Kosh

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
  • Подяк: 29
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #326 : 02 Червня 2017, 21:02:24 »
. - .

Хочу вставить свои "5 копеек" и внести "ложку дёгтя...". Сразу прошу автора подготовиться к тому, что с первого раза не выйдет. И это не страшно. Потому что параболизировать зеркало даже с такой не большой асферичностью похоже на стрельбу по мухе с базуки. Мне такое тоже говорили и я не слушал и правильно делал. На эти грабли надо наступить и набить шишек. Дерзайте и всё получиться. Главное не расстраивайтесь при неудачах. Стекла много и переполировывать можно до потери пульса.  :SLA:
Записаний
Подякували


Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #327 : 02 Червня 2017, 22:51:26 »
. - .

Так дякую. Я вже зрозумів що прийдеться дуже туго. Сьогодні  вирішив довести  зеркало ближче до  свери.Та випробувати нерви на витримку.Вирівняв канавки,відформував теплий полірувальник.Продовжив полірування штрихом трохи більше ніж 1\3 діаметру. 80мм в одну сторону.Приблизно полірував 20 хвилин. фото тіньової.Ніж зліва. Тривожусь , щоб не зірвав край.Підскажіть сильно напартачив?? Дякую.
Записаний

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #328 : 02 Червня 2017, 22:53:14 »
. - .

ФОТО предфокал світло зірка
Записаний

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #329 : 02 Червня 2017, 23:02:49 »
. - .

Ігор  я вже зрозумів в що потрапив.АХАХАХ.Думаю що с такими помічниками з мене щось та вийде. (ТИПУ МАЛЕНЬКИЙ ЛЮБИТЕЛЬ ОПТИК).Зараз міркую, як  переробляти  тіньовий.На схемі  показано  світло пропустити через лінзи. У мене є деякі деталі від мікроскопу,підскажіть  чи можливо їх застосувати?Замінивши лінзи на схемі  ними.?Ще питання по світлу  чи буде різниця між обичною лампою накалення та  світло діодом? Що краще застосувати,як кажуть робити то вже робити. Дякую.
« Останнє редагування: 02 Червня 2017, 23:21:40 від Zealous »
Записаний

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2710
  • Подяк: 7226
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #330 : 02 Червня 2017, 23:06:39 »
. - .

За тіньовою важко щось говорити, а от по Ронкі ніби почало перевалювати в параболу. Але прислухайтесь до попередньої поради Ігоря, якщо за зонами, то тільки якісний тіньовик дасть вам відповіді на ваші питання.
Записаний
Слава Україні!
Подякували

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #331 : 02 Червня 2017, 23:23:43 »
. - .

Зараз міркую над тим, щоб якщо переробляти, то вже на совість, щоб  небуло потім недостатків.
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #332 : 02 Червня 2017, 23:37:53 »
. - .

ФОТО предфокал світло зірка
Давайте прикинем. Относительное f зеркала примерно 6. При испытании с радиуса ок 12. Решетка 6-лин на мм. Мы видим 5 по центрам, т.е. апертура 0,8мм х 12 = 10мм от фокуса. Это очень далеко и грубо для оценки по предфокалу.
Т.е. метод "полосочек", увы далек от Ронки,  информация только "порадовать" глаз и только. Все это есть в литературе :-\ Если начать углубляться по таким вопросам здесь, действительно по времени будет туго и чернил не хватит писать. 
По теневой выше, писал неоднократно, принять меры по улучшению фукограмм, я например не вижу в них нужной информации, кроме как, да близко к сфере, нет ужаса, на этом все.
Не пойму, почему все время ищется путь обойти огородами :hz: Да нет его.

С другой стороны...таких самодельных зеркал, да и хуже бывают, немало стоит в телескопах и даже нравится, пока на скамью не попадут ;) И если так, то я лишний в этой теме. Скажите нам, что Вы хотите сделать, с каким качеством, под какие задачи, станет понятнее, что советовать и стоит ли?
« Останнє редагування: 03 Червня 2017, 00:57:10 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.
Подякували

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #333 : 02 Червня 2017, 23:54:18 »
. - .

Ігор дякую за розяснення.Ви дійсно помогаєте розібратися в ситуаціях.Для таких як я початківців,який дуже далекий в усьому.Просто коли читаєш здається одне а коли підсказують зовсім інше.Тому поради більш цінні.Дякую.
Записаний

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #334 : 04 Червня 2017, 17:20:22 »
. - .

Замріявся, та хочеться отримати зеркало  не хужіше лямбда\8.Думаю використовувати для планет.А там, як кажуть як піде з лямбдою.Короче, як робити то вже  робити.
Записаний

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #335 : 04 Червня 2017, 21:51:59 »
. - .

Розумію що хочеться, але ставте за ціль не точніше 1\4 та майте спокій :)
Записаний

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #336 : 22 Червня 2017, 19:09:52 »
. - .

Переробити тіньовий пристрій вінчалося першою невдачею.Погано  закріпили заготівку при фрезируванні зрізали  кут 45 градусів її вирвало та сильно пошматало.Тепер переробляти зпочатку потрібно. Но саме головне , дружина та дитина, подарували мені  до майбутнього скопу такий собі подаруночок .ГАРНЕНЬКИЙ ФОКУСЕРЧИК. Радості було  ОЙ-ОЙ-0ОЙ.
Записаний

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #337 : 22 Червня 2017, 19:17:11 »
. - .

Сьогодні в закромах свого різного хламу,знайшов  такі собі  старенькі нікому не потрібні  три  рівні відра.Розмір внутрішньої частини 250 мм.Вирішив ,що вони мені знадобляться для частин мого телескопу.
Записаний

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #338 : 22 Червня 2017, 19:23:53 »
. - .

Приклав кріплення фокусера до  діаметру  виходить гарно, тим паче присутні ребра жірсткості,які не завадять в жорсткості. Відрізав по розміру фокусера та майбутнього павука.
Записаний

Zealous

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 517
  • Подяк: 123
Re: Виготовлення 215 мм зеркала.
« Відповідь #339 : 22 Червня 2017, 19:26:54 »
. - .

Надалі видалю вуха де кріпилися  ручка відра. Отримав  доволі жорстку та легку  верхню частину до телескопа.
Записаний