Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
27 Листопада 2024, 13:21:27

Увійти

google


Автор Тема: Всесвітній місяць Астрономії  (Прочитано 495 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7995
  • Подяк: 6652
  • Omnes in astronomo continentur.
Всесвітній місяць Астрономії
« : 31 Березня 2018, 19:54:50 »
. - .


11—19 квітня. Земна куля вночі (Globe at Night) — всесвітня декада з визначення яскравості нічного неба в тому місці, де мешкаєте ви. Взяти участь в цьому дуже просто! Треба вийти на вулицю у вечірній час й оцінити величину найслабкіших зір на вашому небі. Нагадаємо, що такими є зорі 6-ї видимої зоряної величини. Коли ви нічого про це не знаєте, не страшно! У вас є Інтернет? Зайдіть на цю сторінку сайту Globe at Night й візьміть зоряні карти для вашої місцевості (там є інструкція, як це зробити). А далі — спостерігайте своє зоряне небо!

13 — 19 квітня. Міжнародний тиждень темного неба (International Dark Sky Week, IDSW). Головна ідея цієї ініціативи (вона з’явилася 2002 р.) — привернути увагу широкого загалу до світлового забруднення, яке серед іншого призводить до засвітки нічного неба. Кожен може протистояти поширенню такого забруднення: наприклад, екранувати зовнішнє освітлення навколо власного будинку. Більше ідей стосовно боротьби за темне нічне небо і докладну розповідь про діяльність Міжнародної асоціації темного неба (International Dark-Sky Association’s, IDSW) можна знайти на сайті асоціації.

Про Україну в сенсі світлового забруднення говорити також варто! Хоча б з огляду на економію електроенергії. Спостерігаючи зоряне небо довкола Києва, завжди дивуюся безгосподарності власників автозаправок. Цілісіньку ніч ці об’єкти «горять» як новорічні ялинки, обвішані яскравими гірляндами.

25 квітня. День астрономії (Astronomy Day). Уперше такий день відзначили 1973 р. в США. Нині його проведення підтримують астрономічні обсерваторії, планетарії, природничі музеї, окремі навчальні заклади тощо в багатьох країнах світу, а тому фактично це Міжнародний день астрономії. Основна ідея Дня астрономії — привернути увагу якомога більшої кількості людей до астрономії як науки, а також як до гобі, тобто цікавого й корисного зайняття у вільний час. Докладніше про цей день читайте, будь ласка, на сайті Астрономічної ліги.

Глобальний місяць астрономії (Global Astronomy Month, GAM) відзначають під гаслом «Один народ, одне небо» («One People, One Sky»). Ця ініціатива втілює просту, але як на мене дуже важливу, ідею про астрономію без меж. Тобто не лише як фундаментальну науку, але і як явище культури. Саме тому в рамках GAM відбуваються найнесподіваніші заходи в багатьох місцях світу: День Сонця, поетичні астровечори, вечори спостережень Юпітера й Сатурна, конкурси астрофотографії тощо.
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
Подякували