Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
29 Вересня 2024, 01:24:50

Увійти

google


Автор Тема: Будую телескоп  (Прочитано 12880 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #180 : 01 Жовтня 2018, 17:44:06 »
. - .

Це не сфера. ІМХО я не розумію куди витрачаю час ??? Прошу класичну фукограмму, отримую Ронки. :-\
Подивіться цю темку, може допоможе.
Ігор,буде фукограмма,-просто вчора виклав ронкі цього дзеркала(старого),-для фуко треба переставлятись капітально,так як в приміщенні для такого фокусного банально невистачає місця...-лиш приспособлюсь-одразу сфоткаю... :)
« Останнє редагування: 01 Жовтня 2018, 17:49:14 від edvic81 »
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #181 : 01 Жовтня 2018, 20:17:54 »
. - .

...Перша  картинка Фуко покритого дзеркала за 6 років :gigi:..-як я зрозумів-в центрі горб і невеликий завальчик...
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #182 : 01 Жовтня 2018, 20:20:53 »
. - .

за чіткість-ну небачить фотоаппарат краще...-я вже і різні теми на форумі читав...-там кенони,через комп...в мене просто мильничка нікон...
Сьогодні вже на роботі пішов роздивився офтальмоскоп..(тіньовик)...-ну дзеркальце 0,5х25-30мм під 45,такої ж ширини щілина...
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #183 : 01 Жовтня 2018, 20:42:44 »
. - .

...Перша  картинка Фуко покритого дзеркала за 6 років :gigi:..-як я зрозумів-в центрі горб і невеликий завальчик...
І що це сфера?
Загалом, мені тіньова, тільки може підказати щось вам.
Потрібна Вам з однією метою. Зрозуміти чи під силу керувати поверхнею. Індикатором розуміння є виготовлення сфери, як би найпростішої поверхні, тому що потрапити випадково по зонам в параболу складно. Типу, а таке піде, а таке і... так до нескінченності. І коли все набридне, буде даний "одобрямс", аби відчепилися. Кому це потрібно?
Сфера - це: тіньова повинна згаснути рівномірно по всій поверхні. Максимум якісь натяки на грані глюка.
Не потрібно такий великий масштаб. Краще менше але не таке мильне.

Цікаво, звідки такі тіні поза дзеркалом ???
« Останнє редагування: 01 Жовтня 2018, 20:54:22 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #184 : 01 Жовтня 2018, 20:55:57 »
. - .

...Перша  картинка Фуко покритого дзеркала за 6 років :gigi:..-як я зрозумів-в центрі горб і невеликий завальчик...
І що це сфера?
Загалом, мені тіньова, тільки може підказати щось вам.
Потрібна Вам з однією метою. Зрозуміти чи під силу керувати поверхнею. Індикатором розуміння є виготовлення сфери, як би найпростішої поверхні, тому що потрапити випадково по зонам в параболу складно. Типу, а таке піде, а таке і... так до нескінченності. І коли все набридне, буде даний "одобрямс", аби відчепилися. Кому це потрібно?
Сфера - це: тіньова повинна згаснути рівномірно по всій поверхні. Максимум якісь натяки на грані глюка.
Не потрібно такий великий масштаб. Краще менше але не таке мильне.
За тіньову я все цудово розумію,те що це не сфера я вже й сам побачив,-колись сказали стоп-ну і покрили дзеркало...незнаю чому я його тоді небачив...но то було тоді :insane: ,за згаснути по всій поверхні-гасне майже по всій поверхні-колись тіньовик був куском фанери з діодом і все,зараз-мікроскопа розібрав :facepalm:...

То...як я зрозумів це ...дзеркало для бриття,з горбом і з завалом...яке можна пускати в перешліфовку...

А те що писав що"гарно показує"-перший варіант 215х1500...-сатурн...-небуло чіткості....всунув це..-краще набагато...но...-Я в БШР років 20 тому лиш Місяць бачив,і немаю тупо що з чим порівняти...
   От що з фотками робити :hz:...Кенона купувати це вже перебор,на своїй мильниці на різних режимах пробував-це все що він може...
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #185 : 01 Жовтня 2018, 21:00:09 »
. - .

...Перша  картинка Фуко покритого дзеркала за 6 років :gigi:..-як я зрозумів-в центрі горб і невеликий завальчик...


Цікаво, звідки такі тіні поза дзеркалом ???
...-Все це діло в погребі(єдине приміщення з стабільною підлогою ;D ;D ;D )...вмикаю лампочку,щоб фотик легко картинку ловив і мав на чому фокусуватись...то мож тіні від лампи...всетаки банки...і тп...
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #186 : 01 Жовтня 2018, 21:06:40 »
. - .

...Перша  картинка Фуко покритого дзеркала за 6 років :gigi:..-як я зрозумів-в центрі горб і невеликий завальчик...


Цікаво, звідки такі тіні поза дзеркалом ???
...-Все це діло в погребі(єдине приміщення з стабільною підлогою ;D ;D ;D )...вмикаю лампочку,щоб фотик легко картинку ловив і мав на чому фокусуватись...то мож тіні від лампи...всетаки банки...і тп...
Лампа за метра 3 від дзеркала ,світиь зверку...-того й такі тіні..
Записаний


Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #187 : 01 Жовтня 2018, 21:10:21 »
. - .

...вмикаю лампочку,щоб фотик легко картинку ловив і мав на чому фокусуватись...то мож тіні від лампи...всетаки банки...і тп...
1. :facepalm: "Винахідник - раціоналізатор" ;D

2.Оптику по планетам не випробовують, вона по ним потiм працює.

   От що з фотками робити :hz:...Кенона купувати це вже перебор,на своїй мильниці на різних режимах пробував-це все що він може...
Зверніться до він вже пройшов цей шлях.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #188 : 01 Жовтня 2018, 21:10:51 »
. - .

Трохи масштаб менший...
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #189 : 01 Жовтня 2018, 21:16:42 »
. - .

...вмикаю лампочку,щоб фотик легко картинку ловив і мав на чому фокусуватись...то мож тіні від лампи...всетаки банки...і тп...
:facepalm: "Винахідник - раціоналізатор" ;D
Оптику по планетам не випробовують, вона по ним потiм працює.

   От що з фотками робити :hz:...Кенона купувати це вже перебор,на своїй мильниці на різних режимах пробував-це все що він може...
Зверніться до він вже пройшов цей шлях.
Дик не винахідник...-знаю що оптику розраховують на бумажці,і випробовують на лаві...-но...-мікроскопа небуло ще....А місяць такий гарний був...так кортіло подивитись...ну і заодне те скло допомогло мені  трохи зорієнтуватись на південному секторі неба-я б нізащо нездогадався що серед патиків показується Сатурн...Ну і полоси на Юпі я тож роздивився завдяки йому...так що нєт худа без добра...чого й почало це скло ттертися-з покритим дзеркалом трубень довгецька,фокусер з викинутого фотозбільшувача...да і колись ліпилося все з підножного корму,чого лиш коштувало ціляти по Сатурну з рук,на монтировці ТАБУРЕТКА :gigi:-но всетаки щось бачив же :rotate:-От тому й хочеться норм скоп...
« Останнє редагування: 01 Жовтня 2018, 21:22:29 від edvic81 »
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #190 : 01 Жовтня 2018, 21:23:09 »
. - .

Трохи масштаб менший...
Менше, це так.
Але не в редакторі, а зменшити цифровий зум камери, який за своєю природою вже паскудить.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #191 : 01 Жовтня 2018, 21:24:59 »
. - .

Трохи масштаб менший...
Менше, це так.
Але не в редакторі, а зменшити цифровий зум камери, який за своєю природою вже паскудить.
Дик зум вже вдвічі менший...-в редакторі лиш обрізав...незнаю чому воно на форумі так розтягує
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #192 : 01 Жовтня 2018, 21:26:46 »
. - .

То що порадите?-пускати це дзеркало в перешліфовку...Після побаченого я й сам вже в цьому не сумніваюсь...
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #193 : 01 Жовтня 2018, 21:33:34 »
. - .

Після побаченого я й сам вже в цьому не сумніваюсь...
Так в чому питання? Гарна напевно заготовка, хоча і теж підім'ята - апельсинова.
А Вас цей зелений кракодила не дратує? І зробіть нарешті щілину менше!!!
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #194 : 01 Жовтня 2018, 21:40:25 »
. - .

Після побаченого я й сам вже в цьому не сумніваюсь...
Так в чому питання? Гарна напевно заготовка, хоча і теж підім'ята.
А Вас цей зелений кракодила не дратує! І зробіть нарешті щілину менше!!!
Щілину думаю...-обрізати шматочок дзеркала з Полароїда,і прорізати люмінь лезом..от витримати паралельність між щілиною і краєм ножа :hz:
Заготовка з Арсеналу, Ще в 12му,дзеркало близнюк,з таким же вентилятором їздило до Желєзняка...-скло нормальне...Лиш поясніть що значить "підімята"?-поверхня?...-мож трохи в пилюці,...термостабілізувалась добре-добу в погребі простояло ;D
Значить в перешліфовку...Абразиви в дорозі,шліф є...
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #195 : 01 Жовтня 2018, 21:47:28 »
. - .

Ну і як анекдот в догонку...-замовляв абразиви...-дзвонить менеджер з Харкова...-
-Абразиви є?
-На складах пусто...А скік Вам треба?
-По 0,5кг...
-Ну то можна взяти в нас наждачки,і.... обдерти пісок...
Чесно розвеселило :rofl: :rofl: :rofl:

Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #196 : 01 Жовтня 2018, 21:48:54 »
. - .

Після побаченого я й сам вже в цьому не сумніваюсь...
Так в чому питання? Гарна напевно заготовка, хоча і теж підім'ята.
А Вас цей зелений кракодила не дратує! І зробіть нарешті щілину менше!!!
Щілину думаю...-обрізати шматочок дзеркала з Полароїда,і прорізати люмінь лезом..от витримати паралельність між щілиною і краєм ножа :hz:
Заготовка з Арсеналу, Ще в 12му,дзеркало близнюк,з таким же вентилятором їздило до Желєзняка...-скло нормальне...Лиш поясніть що значить "підімята"?-поверхня?...
Значить в перешліфовку...Абразиви в дорозі,шліф є...
Я вже трохи втомився ...
Щілину з двох лез можна відрегулювати при бажанні, сподіваюся леза нові, не після гоління.
"Підім'ята" заготовка дае поверхню, що нагадує горбисту шкірку апельсина. Тобто або скло таке, або полірується неправильно. Гадати не буду.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #197 : 01 Жовтня 2018, 21:49:39 »
. - .

Після побаченого я й сам вже в цьому не сумніваюсь...
Так в чому питання? Гарна напевно заготовка, хоча і теж підім'ята.
А Вас цей зелений кракодила не дратує! І зробіть нарешті щілину менше!!!
Щілину думаю...-обрізати шматочок дзеркала з Полароїда,і прорізати люмінь лезом..от витримати паралельність між щілиною і краєм ножа :hz:
Заготовка з Арсеналу, Ще в 12му,дзеркало близнюк,з таким же вентилятором їздило до Желєзняка...-скло нормальне...Лиш поясніть що значить "підімята"?-поверхня?...-мож трохи в пилюці,...термостабілізувалась добре-добу в погребі простояло ;D
Значить в перешліфовку...Абразиви в дорозі,шліф є...
Підімята...-в лікарні це називається Апельсинова кірка...дойшло
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #198 : 01 Жовтня 2018, 21:52:10 »
. - .

Після побаченого я й сам вже в цьому не сумніваюсь...
Так в чому питання? Гарна напевно заготовка, хоча і теж підім'ята.
А Вас цей зелений кракодила не дратує! І зробіть нарешті щілину менше!!!
Щілину думаю...-обрізати шматочок дзеркала з Полароїда,і прорізати люмінь лезом..от витримати паралельність між щілиною і краєм ножа :hz:
Заготовка з Арсеналу, Ще в 12му,дзеркало близнюк,з таким же вентилятором їздило до Желєзняка...-скло нормальне...Лиш поясніть що значить "підімята"?-поверхня?...
Значить в перешліфовку...Абразиви в дорозі,шліф є...
Я вже трохи втомився ...
Щілину з двох лез можна відрегулювати при бажанні, сподіваюся леза нові, не після гоління.
"Підім'ята" заготовка дае поверхню, що нагадує горбисту шкірку апельсина. Тобто або скло таке, або полірується неправильно. Гадати не буду.
Леза звісно нові,що на щілині,що ніж...Відрегулювати щілину ...-хіба що як калібр використати тонку проволоку...
Скло повинне бути нормальне...Арсенальське ж...Всетаки оптичне виробництво ж...це моє 215 з цукрового заводу приволокли...
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #199 : 01 Жовтня 2018, 21:58:04 »
. - .


Леза звісно нові,що на щілині,що ніж...Відрегулювати щілину ...-хіба що як калібр використати тонку проволоку...
Який в бiса нiж? Їх два там, одне з яких ...
На сьогодні все...
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.