Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
28 Вересня 2024, 21:14:18

Увійти

google


Автор Тема: Будую телескоп  (Прочитано 12876 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #60 : 08 Вересня 2018, 22:20:33 »
. - .

...за необрізані фото звиняйте-паінт не ріже :shuffle:

От тут і невистачає  буквально міліметра-об"єктив впирається  в пластину з отвором :spy:

Єх...куди я Ронкі встромив :hz: користувався нею вже-то знаю з чим її їдять :gigi:
« Останнє редагування: 08 Вересня 2018, 22:27:04 від edvic81 »
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #61 : 09 Вересня 2018, 01:22:53 »
. - .

Ряд зауважень:
1. Це метод тіней, а не ліхтарів. Дуже багато світла, чутливість приладу слабка. Підозрюю щілини немає взагалі.
2. Поверхня далека від сфери, досить сильний завал краю. У загальному пом'ята - або скло таке, або режим полірування грубий.
3. Хочете зробити параболу, будуйте гарний тіньової прилад, а не це баловство. Має бути робота по зонам, решітка Ронки тут не допоможе. До і за фокали інформації не несуть майже ніякої.
4. Перед тіньовими випробуваннями, мийте і витирайте насухо поверхню чистою хб серветкою.
« Останнє редагування: 09 Вересня 2018, 01:30:39 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.
Подякували

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #62 : 09 Вересня 2018, 02:17:24 »
. - .

Та вже сам бачу що щось не те...-між цими до і зафокалами відстань 30мм+- лапоть,+є якись момент,коли око ловить той самий горбик і трохи помяту поверхню в центрі...буду мудрувати з нормальним тіньовиком...Дзеркало мию з миючим засобом...відстоюється досить довго...
Записаний

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Будую телескоп
« Відповідь #63 : 09 Вересня 2018, 02:25:14 »
. - .

...за необрізані фото звиняйте-паінт не ріже :shuffle:
то ви в ньому не ріжете, а він ріже. І допомагати не дуже хочеться  тому, хто не хоче осилити навіть пейнт.
Записаний

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Будую телескоп
« Відповідь #64 : 09 Вересня 2018, 02:28:13 »
. - .

Ігор правий - метод не ліхтарів. В вашому варіанті тіньовика(діод перекритий лезом) можна спостеригати 2 тіні - на яскравому тлі. та на темному, який наступае після яскравого. Тінь в тіні.  Отой другий і є те що треба. Але не в трусливих зафокалах-предфокалах, а в фокусі!! в зафокалах нічого ловити.
Записаний

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Будую телескоп
« Відповідь #65 : 09 Вересня 2018, 02:30:21 »
. - .

...
підгорнутий край.  Вузький при тому
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #66 : 09 Вересня 2018, 09:22:39 »
. - .

Не дуже вникав, де там ніж. хоча є сумніви
Якщо підвернутий, то можна  збільшити штрих i годин 5 сміливо полірувати поверхню цим полірувальником, заодно освоювати тіньовий метод і модернізувати тіньовий.
I, поки не пізно, заматувати тил, щоб не спостерігати ті самі смуги і відблиски.

Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.
Подякували


edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #67 : 09 Вересня 2018, 09:47:47 »
. - .

...за необрізані фото звиняйте-паінт не ріже :shuffle:
то ви в ньому не ріжете, а він ріже. І допомагати не дуже хочеться  тому, хто не хоче осилити навіть пейнт.

 я скачав якийсь пейнт,то там занчок ножниць неактивний,-клікаєш на нього -реакції нуль,все що можу в ньому то це розмір зменшити...,самому неприємно викладати  такі фотки...
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #68 : 09 Вересня 2018, 10:00:50 »
. - .

...за необрізані фото звиняйте-паінт не ріже :shuffle:
то ви в ньому не ріжете, а він ріже. І допомагати не дуже хочеться  тому, хто не хоче осилити навіть пейнт.

 я скачав якийсь пейнт,то там занчок ножниць неактивний,-клікаєш на нього -реакції нуль,все що можу в ньому то це розмір зменшити...,самому неприємно викладати  такі фотки...
на телефоні добре фотки редагувати...але тел щось з компом нехоче тружити-тільки заряжається,треба на свому різати фотку...кидати на тел дружини,а з нього вже на комп...
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #69 : 09 Вересня 2018, 10:13:15 »
. - .

Не дуже вникав, де там ніж. хоча є сумніви
Якщо підвернутий, то можна  збільшити штрих i годин 5 сміливо полірувати поверхню цим полірувальником, заодно освоювати тіньовий метод і модернізувати тіньовий.
I, поки не пізно, заматувати тил, щоб не спостерігати ті самі смуги і відблиски.
тил пройдусь м20...Лінзи любі в конденсор тіньового можна брати,чи бажано однакові?,неохота з  мікроскопа конденсор знімати...я так зрозумів ,що в тіньовому,стоїть 2 леза під кутом 45град...а де ж там ніж :hz:..Чи зняти з мікроскопа оптичну частину..-там і хід достатній і плавний...і мікрометр є готовий...Підкиньте ідею,чи можна для тіньового використати об"єктиви з мікроскопа-є пару таких що можна роскурочити...
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #70 : 09 Вересня 2018, 10:31:41 »
. - .

Ігор правий - метод не ліхтарів. В вашому варіанті тіньовика(діод перекритий лезом) можна спостеригати 2 тіні - на яскравому тлі. та на темному, який наступае після яскравого. Тінь в тіні.  Отой другий і є те що треба. Але не в трусливих зафокалах-предфокалах, а в фокусі!! в зафокалах нічого ловити.
Зрозумів...Поки такий примітивний варіант тіньового,щоб бачити хоть щось-памятаю,коли колись приїхало покрите дзеркало з Києва з Арсеналу за смішну ціну,то тоді просто ліхтариком запальнички з рук з центру кривизни і зловив оком зображення,то  такого вентилятора на дзеркалі побачив... :facepalm: :gigi: що мусив стравлювати люмінь і переполіровувати його,тоді контролював по Ронкі,але то була сфера

А взагалі...Є мікроскоп МБР-1...його можна приспособити якось в якості тіньовика :hz: ?
« Останнє редагування: 09 Вересня 2018, 10:44:18 від edvic81 »
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #71 : 09 Вересня 2018, 13:16:56 »
. - .

...Поставив на ...заготовку..тіньовика меблевий телескоп,а вал залишився як регулювання по горизонту,так значно легше і плавніще рухається...на поперечну подачу освітлювача можу приспособити мікрометр на 25мм-такого ходу поперечки вистачить,чи малувато буде?
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #72 : 09 Вересня 2018, 14:23:55 »
. - .

по освітлювачу-є в мене такий от хлам...корпус мікроскопного окуляра,пластикова трубка зі зломом під 90(є від неї дзеркало рідне,якщо підрізати по лінії -якраз буде 45 град.,якись невідомий об"єктивчик(в меншому корпусі) з фокусною відстанню 25 мм,по  різьбі заходить в корпус окуляра,а той що в більшому-20мм-рідний з пластиковою трубкою...все по діаметрах грає...-Ці  обєктиви підуть в якості конденсора чи треба щось інше шукати?
Записаний

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Будую телескоп
« Відповідь #73 : 09 Вересня 2018, 15:29:45 »
. - .

25мм вистачить.
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #74 : 09 Вересня 2018, 20:33:14 »
. - .

я скачав якийсь пейнт,.
Не потрібно якийсь. Це стандартна програма Windows, вона вже присутня в будь-якій версії.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.
Подякували

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #75 : 09 Вересня 2018, 20:42:40 »
. - .

я скачав якийсь пейнт,.
Не потрібно якийсь. Це стандартна програма Windows, вона вже присутня в будь-якій версії.
   
якщо чесно,то я й некористувався ним ніколи,але за підказку дякую....ще...пробив отвір в фользі,закрив нею діодик...-леве зловив точку оком...її точно несфоткаю...ті обєктиви,що на фото вище в якості конденсора по ідеї мають підійти? 
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #76 : 09 Вересня 2018, 20:51:17 »
. - .

...я так зрозумів ,що в тіньовому,стоїть 2 леза під кутом 45град...а де ж там ніж :hz:..
Не лякайте так. :whatthehell: Якщо їх два, хіба не можна використовувати одне як ніж?!

Конденсор це дві лінзи ахро. Найпростіше, використати самий бюджетний окуляр плесл з фокусом 20 і більше мм. Все інше, що на фото, непотрібне.
І так, найпростіші пару детальок на токарному доведеться зробити. Якщо Ви хочете робити параболу, а не аби що, це область астрооптікі, а не очкоскопов.
Астрооптіка, це клас найточнішою оптики, одним пальцем не вийде, дещо все-таки доведеться зробити.
« Останнє редагування: 09 Вересня 2018, 20:58:26 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #77 : 09 Вересня 2018, 21:17:22 »
. - .

...я так зрозумів ,що в тіньовому,стоїть 2 леза під кутом 45град...а де ж там ніж :hz:..
Не лякайте так. :whatthehell: Якщо їх два, хіба не можна використовувати одне як ніж?!

Конденсор це дві лінзи ахро. Найпростіше, використати самий бюджетний окуляр плесл з фокусом 20 і більше мм. Все інше, що на фото, непотрібне.
І так, найпростіші пару детальок на токарному доведеться зробити. Якщо Ви хочете робити параболу, а не аби що, це область астрооптікі, а не очкоскопов.
Астрооптіка, це клас найточнішою оптики, одним пальцем не вийде, дещо все-таки доведеться зробити.
дивився фотки в неті на цю тему,то там здибав  просто трубка в трубку вставлена,це барахло що на фото-діаметри ідеально підходять-все плотно сидить,заводських 45 град на пластиковій трубці...і фокусні підходящі в тих обєктивів...або...вкорпус мікроскопного окуляра ( просто такі лишні є) вкрутити з торців однакові лінзи...буде такий варіант?
Записаний

edvic81

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 250
  • Подяк: 25
Re: Будую телескоп
« Відповідь #78 : 09 Вересня 2018, 21:20:52 »
. - .

...я так зрозумів ,що в тіньовому,стоїть 2 леза під кутом 45град...а де ж там ніж :hz:..
Не лякайте так. :whatthehell: Якщо їх два, хіба не можна використовувати одне як ніж?!



Смотрю в книгу..-вижу фигу :gigi: -це напевне про мене...-Наче розумію як воно має бути ...а от зробити...яккби ж в живу все побачити,а відео в неті незнайшов за тіньовики.... :spy:
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8751
  • Подяк: 3803
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Будую телескоп
« Відповідь #79 : 09 Вересня 2018, 21:27:19 »
. - .


дивився фотки в неті на цю тему,то там здибав  просто трубка в трубку вставлена,це барахло що на фото-діаметри ідеально підходять-все плотно сидить,заводських 45 град на пластиковій трубці...і фокусні підходящі в тих обєктивів...або...вкорпус мікроскопного окуляра ( просто такі лишні є) вкрутити з торців однакові лінзи???.буде такий варіант?
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.