Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
23 Листопада 2024, 14:10:32

Увійти

google


Автор Тема: Марсохід Perseverance  (Прочитано 8302 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #100 : 10 Вересня 2021, 07:43:27 »
. - .

Друга спроба також пройшла успішно
https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2FNASAPersevere%2Fstatus%2F1435749424613920770&widget=Tweet
Офіційний аккаунт марсохода «Персеверанс» у твітері повідомив, що йому вдалося просверлити ще одну дірку у марсіанському камені та забрати другий зразок ґрунту для майбутнього дослідження на землі.
« Останнє редагування: 10 Вересня 2021, 07:51:20 від SIDEROCRATOR »
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре

Chepurny

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4053
  • Подяк: 1736
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #101 : 30 Жовтня 2021, 12:58:58 »
. - .

https://mars.nasa.gov/mars2020/multimedia/videos/?v=495

Покатайтесь по Марсу разом з Perseverance. Відео прискорене в 200 раз. В тексті стверджується, що на даній ділянці марсохід вів його власний "автопілот"

Гугль-переклад:
У цьому відео показано, як марсохід NASA Perseverance Mars використовує свою технологію автоматичної навігації або AutoNav, щоб проїхати 548 футів (167 метрів) 12 вересня 2021 року, у 200-й марсіанський день, або соль, місії. AutoNav дозволяє марсоходу самостійно перепланувати свій маршрут навколо каменів або інших перешкод на шляху до заздалегідь встановленого пункту призначення. Відео було знято навігаційними камерами марсохода; вони здатні до кольорів, але для навігації краще чорно-білі зображення. Відео було прискорене приблизно в 200 разів із приблизно 30 секундами між кадрами.

Загалом марсохід проїхав 574 фути (175 метрів). Перші 26 футів (8 метрів) були засновані на командах, надісланих раніше водіями марсоходів, що дозволило Perseverance побудувати 3D-карту місцевості під ним і навколо нього. Ця карта дозволяє функції AutoNav оцінити безпеку доступних шляхів у місці розташування марсохода; інженери називають це «повзанням на карту».

Після того, як AutoNav почне діяти, ровер автономно вибирає шлях для досягнення наміченого місця призначення, постійно створюючи зображення навколо себе, щоб підтримувати карту розміром 98 футів на 98 футів (30 метрів на 30 метрів).
Записаний
Подякували

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #102 : 08 Листопада 2021, 12:25:33 »
. - .

Марсохід NASA Perseverance успішно прокинувся після нетривалої втрати зв'язку і повернувся до роботи на Червоній планеті. Він навіть «зателефонував» додому та поділився своїми першими фотографіями Марса.

https://twitter.com/NASAPersevere/status/1452680672523419648
Perseverance та інші марсіанські космічні апарати нещодавно втратили зв'язок на два тижні. У цей час Марс перебував на зворотньому боці від Сонця з погляду Землі. У цьому положенні, відомому як сонячне з'єднання, наша зоря може спотворювати команди, що відправляються із Землі на Червону планету, тому NASA та інші космічні агенції не ризикують тримати зв'язок і переводять апарати в режим очікування.

Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
Подякували

Chepurny

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4053
  • Подяк: 1736
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #103 : 29 Квітня 2022, 18:27:10 »
. - .

Гелікоптер Ingenuity пролетів над уламками, що залишилися від приземлення на Марс минулого року

https://spaceflightnow.com/2022/04/27/ingenuity-helicopter-flies-over-leftover-wreckage-from-mars-landing-last-year/

Скорочений гугло-переклад

Літаючий безпілотник NASA на Марсі зробив знімки уламків, які залишилися після приземлення марсохода Perseverance в минулому році, показавши чудові деталі надзвукового парашута корабля та частини його захисної оболонки (back shell).
Роботизований гелікоптер Ingenuity пролетів над парашутом і захисною оболонкою 19 квітня після того, як камери самого марсохода Perseverance здалеку помітили їх. Марсохід не буде направлятись до них, щоб детально розглянути обладнання, але гелікоптер Ingenuity зробив 10 знімків з висоти близько 8 метрів.
Зображення дозволять інженерам вивчити стан оболонки і парашута, надавши нове уявлення про те, як вони працювали, коли марсохід Perseverance прибув на Марс 18 лютого 2021 року.
Ingenuity відвідав уламки під час свого 26-го польоту. Спочатку планувалося, що гелікоптер здійснить п’ять польотів в марсіанській атмосфері для демонстрації технологій, але тепер NASA використовує гелікоптер як повітряний розвідник, щоб допомогти марсоходу Perseverance у його науковій місії.
«NASA розширило польоти Ingenuity для виконання таких новаторських польотів, як цей», — сказав Тедді Цанетос, керівник команди Ingenuity в JPL. «Кожного разу, коли ми перебуваємо в повітрі, Ingenuity відкриває нові місця та пропонує перспективу, якої не могла досягти жодна попередня планетарна місія. Запит Mars Sample Return на розвідку є прекрасним прикладом корисності підйомних платформ на Марсі».
Марсоходи і раніше досліджували залишки посадкових платформ. У 2005-му році (приблизно через рік після приземлення на Червону планету) інший марсохід NASA, Opportunity, оглядав свій тепловий щит. Але Ingenuity дала можливість  інженерам оглянути обладнання для посадки, не посилаючи до нього сам ровер, що дозволило Perseverance продовжити свою наукову кампанію.
Захисна оболонка була частиною конструкції, в якій містився марсохід Perseverance під час подорожі з Землі на Марс. Аеродинамічна оболонка захищала робота від аеродинамічних сил і тепла, коли космічний корабель занурювався в атмосферу Марса зі швидкістю майже 12 500 миль на годину (20 000 кілометрів на годину).
Марсохід скинув парашут і задню оболонку приблизно за хвилину до приземлення в кратері Джезеро, басейні, який колись був покритий рідкою водою, яку живила річка, що стікає з сусідніх високогір'їв. Потім марсохід сповільнився для посадки за допомогою ракетного пакета, який опустив Perseverance на поверхню Марса на тросах і вуздечках за технологічно складним методом, який NASA називає «небесним краном».
Надзвуковий парашут місії мав ширину 21,5 метра у повністю надутому стані. Але розріджена атмосфера на Марсі означала, що марсохід не міг уповільнитися для приземлення лише за допомогою аеродинамічного гальмування, тому парашют був скинутий для того, щоб корабель завершив приземлення за допомогою ракетного спуску.
Захисная оболонка мала майже 4,5 метра в діаметрі, і NASA повідомило, що уламки вдарилися об поверхню Марса зі швидкістю близько 78 миль на годину (126 кілометрів на годину).
Частини парашута, видимі гелікоптером Ingenuity, не виявили жодних ознак пошкодження від надзвукового повітряного потоку, з яким він зіткнувся під час спуску минулого року. У NASA повідомили, що інженери витратить кілька тижнів на аналіз зображень, перш ніж робити якісь конкретні висновки.
Політ Ingenuity 19 квітня тривав 159 секунд. 4-фунтовий (1,8-кілограмовий) гвинтокрилий апарат здійснив кілька маневрів, щоб перетнути територію навколо парашута та оболонки, пролетівши загалом 360 метрів.
За даними NASA, під час своїх 26 польотів Ingenuity провів понад 49 хвилин у повітрі та подолав 3,9 милі (6,2 кілометра).
«Щоб отримати потрібні кадри, Ingenuity багато маневрував, але ми були впевнені, тому що на рейсах 10, 12 і 13 було складне маневрування», — сказав Ховард Гріп, головний пілот Ingenuity в JPL.

Записаний

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #104 : 18 Вересня 2022, 15:52:50 »
. - .

Отримано детальну панораму з Марсіанського кратера Джезеро
https://mars.nasa.gov/resources/26978/detailed-panorama-of-mars-jezero-crater-delta/
https://mars.nasa.gov/resources/26979/perseverance-explores-the-jezero-crater-delta/
Панорама демонструє численні осадові відкладення, вивчення яких є основною метою місії.  3,5 млрд років тому його поверхнею Марса текли ріки. Одна з них впадала в озеро, що розташовувалося біля кратера Єзеро.

Дельта в кратері Єзеро на Марсі — це область, де, за припущеннями вчених, мільярди років тому річка колись впадала в озеро та відкладала камені та відкладення у формі віяла. Вважається, що дельти є найкращими місцями на Марсі для пошуку потенційних ознак стародавнього мікробного життя. Прибуття до дельти Єзеро було основною метою місії Perseverance після того, як марсохід приземлився в кратері в лютому 2021 року.

Панорама показує осадові породи, що представляють великий інтерес для вчених. Марсохід Perseverance просвердлив поверхню кількох скель у цій місцевості та отримав інформацію про їх склад. Він також зібрав зразки гірських порід, які кампанія Mars Sample Return могла б повернути на Землю в майбутньому, що дозволить проводити детальні лабораторні дослідження в рамках пошуку ознак стародавнього життя.

Панорама також демонструє низку інших цікавих деталей. Можна звернути увагу на незвичайні форми багатьох марсіанських каменів. Це пов’язано з вітряною ерозією. За мільярди років вона «обтесала» їх, надавши екзотичного за мірками нашої планети вигляду. На панораму також потрапили сліди, залишені самим Perseverance.

Зображення було отримане камерою Mastcam-Z. Його склали зі 1118 індивідуальних знімків, зроблених у період з 12 по 20 червня. Роздільна здатність становить 2,5 млрд пікселів.
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #105 : 13 Грудня 2022, 01:32:33 »
. - .

Марсохід «Персеверанс» вперше взяв зразок реголіту
https://www.nasa.gov/feature/jpl/nasa-s-perseverance-rover-gets-the-dirt-on-mars
Роверу «Персеверанс» вперше вдалося законсервувати зразок марсіанського реголіту — дуже крихкої і сипкої породи. Для цього довелося використовувати інший вид свердла, який би міг підхопити такий матеріал.
 Наразі на рахунку марсохода 17 успішних спроб взяти собі шматочок Марса — у майбутньому їх планують доставити на Землю. У пробірках зараз зберігається один атмосферний зразок, а також 15 зразків твердих порід з різних скель. Останній взятий є першим для «Персеверанса» зразком реголіту.

Перші два зразки реголіту місії – уламки скелі та пил – можуть допомогти вченим краще зрозуміти Червону планету, а інженерам підготуватися до майбутніх місій на ній.

 реголіт, що міститься всередині металевої труби, є одним із двох зразків, які розглядатимуться для розміщення на поверхні Марса в рамках проекту Кампанія Mars Sample Return.


Вчені хочуть вивчити марсіанські зразки за допомогою потужного лабораторного обладнання на Землі, щоб знайти ознаки стародавнього життя мікробів і краще зрозуміти процеси, які сформували поверхню Марса. Більшість зразків будуть уламками; однак дослідники також хочуть вивчити реголіт — уламки скелі та пилу — не лише через те, що він може навчити нас про геологічні процеси та навколишнє середовище на Марсі, але й для пом’якшення деяких проблем, з якими астронавти зіткнуться на Червоній планеті. Реголіт може впливати на все, від скафандрів до сонячних панелей, тому він так само цікавий інженерам, як і вченим.

Як і у випадку з кернами гірських порід, ці останні зразки були зібрані за допомогою бура на кінці роботизованої руки марсохода . Але для зразків реголіту Perseverance використовувала свердло, яке виглядає як шип із маленькими отворами на одному кінці, щоб зібрати сипучий матеріал.
« Останнє редагування: 14 Грудня 2022, 09:54:14 від Chepurny »
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
Подякували

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #106 : 15 Грудня 2022, 15:21:17 »
. - .

Пересеверанс записав звук марсіанської пилової бурі
https://www.nature.com/articles/s41467-022-35100-z
Прямо над марсоходом «Персеверанс» пройшовся пиловий диявол, що ровер вперше встиг записати на аудіо. Завдяки роботі мікрофона планетологи отримали можливість не лише почути марсіанську негоду, а і навіть підрахувати кількість піску, яка здійнялась. Вихор з пилу також зафіксували погодні датчики на борту ровера і його навігаційна камера.
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
Подякували

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #107 : 18 Лютого 2023, 21:05:23 »
. - .

Ingenuity здійснив найтриваліший політ майже за рік
https://twitter.com/NASAJPL/status/1626325950446329856
https://www.nasa.gov/feature/jpl/nasa-s-perseverance-rover-set-to-begin-third-year-at-jezero-crater
16 лютого дрон-вертоліт Ingenuity здійснив новий політ. Під час нього він подолав дистанцію у 390 метрів. Це найкращий показник для дрона майже за цілий рік. Востаннє він здійснив переліт на довшу дистанцію у квітні 2022 року.
Новий політ став уже 43-м для Ingenuity. Він тривав 146 секунд. Максимальна розвинена апаратом швидкість становила 4 м/c, висота — 12 метрів.

43-й політ став продовженням недавньої серії переміщень, під час яких Ingenuity поступово заглиблюється в залишки стародавньої річкової дельти, яка колись існувала на дні кратера Єзеро. Його планується використовувати для проведення повітряної розвідки з метою складання маршруту Perseverance та пошуку для нього нових цілей. Крім того, Ingenuity зможе знімкувати недоступні для марсохода ділянки.

Варто зазначити, що Ingenuity вже залишив відносно рівну місцевість, де він діяв протягом першого марсіанського року. За словами фахівців, найближчим часом вони очікують на ще більше ускладнення рельєфу, що значно підвищить ризики для дрона. Йому доведеться діяти у незнайомій місцевості з великою кількістю небезпечних ділянок. Також не виключені випадки втрати зв’язку між Ingenuity та Perseverance через особливості місцевості.
Проте інженери мають намір і надалі продовжувати подорож Ingenuity. Невеликий дрон вже багаторазово перевищив свій гарантійний термін служби та навіть зумів пережити зимівлю за дуже непростих умов. Кожен новий день, проведений Ingenuity на Марсі, є експериментом, що дозволяє ще більше розширити межі живучості й можливостей гвинтокрилого апарата.
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
Подякували

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #108 : 06 Квітня 2023, 16:38:17 »
. - .

Perseverance збирає перший зразок Марсистського грунту для нової наукової кампанії
https://www.jpl.nasa.gov/news/nasas-perseverance-collects-first-mars-sample-of-new-science-campaign

Марсохід Perseverance розпочинає свою нову наукову кампанію. У попередній він досліджував дно кратера Єзеро, але тепер перейшов до дослідження нового захопливого місця під назвою Дельта. Це місце стародавньої дельти річки, що найкраще підходить для пошуку каменів, принесених водою, яка тут була у рідкому стані мільярди років тому.

Цей  зразок, отриманий із скелі, який наукова група називає «Берія», є 19-м зразком , вилученим з керна місії (є також зразки реголіту — або уламків скелі та пилу — а також атмосфери Марса. Наукова група вважає, що Берія утворилася з відкладень гірських порід, які стародавня річка перенесла вниз за течією до цього місця. Це означатиме, що матеріал міг походити з території далеко за межі кратера Єзеро, і це одна з причин, чому команда вважає камінь таким багатообіцяючим.

Збір першого зразка у цій місцині 30 березня офіційно розпочав нову наукову кампанію. Зразок гірської породи багатий карбонатами, що робить його чудовою мішенню для вчених, оскільки він потенційно може містити підказки про те, чи було поблизу стародавнє життя.

Вчені хочуть вивчити марсіанські зразки за допомогою потужного лабораторного обладнання на Землі, щоб знайти ознаки стародавнього мікробного життя та краще зрозуміти кругообіг води, який сформував поверхню та внутрішній простір Марса.
Одна велика загадка полягає в тому, як працював клімат Марса, коли ця територія була покрита рідкою водою. Оскільки карбонати утворюються внаслідок хімічної взаємодії в рідкій воді, вони можуть надати вченим довгостроковий запис про зміни клімату планети. Вивчаючи карбонат у зразку Берія, наукова група може допомогти заповнити прогалини у вивченні Марса.
« Останнє редагування: 06 Квітня 2023, 22:18:58 від SIDEROCRATOR »
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
Подякували

Chepurny

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4053
  • Подяк: 1736
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #109 : 28 Квітня 2023, 20:41:57 »
. - .

https://spaceflightnow.com/2023/04/27/nasas-ingenuity-mars-helicopter-has-now-flown-more-than-50-times/

Марсіанський вертоліт NASA Ingenuity здійснив понад 50 польотів, що в 10 разів перевищує заплановане.
50-й політ Ingenuity відбувся 13 квітня, коли він пролетів 322,2 метра трохи менше ніж за три хвилини та досяг  висоти 18 метрів, перш ніж опуститися в кратер Бельва, який тягнеться приблизно на півмилі.
Через п’ять днів Perseverance, який доставив Ingenuity на Марс у 2021 році, наблизився до вертольота на 23 метри. Perseverance скористався нагодою, щоб зробити серію фотографій крупним планом, на яких видно, як ротори вертольота вкриті марсіанським пилом, який, ймовірно, підняв Ingenuity під час зльоту, зависання та маневрів приземлення.
Перший політ марсіанського гелікоптера відбувся 19 квітня 2021 року. Спочатку інженери сподівалися, що Ingenuity зможе показати, що безпілотний літальний апарат на сонячних батареях може функціонувати в надзвичайно тонкій атмосфері Марса, але в результаті експеримент перевершив очікування. Ingenuity більше не є простим демонстратором технологій, а стала невід’ємною частиною діяльності Perseverance.

Наразі гелікоптер пролетів понад 89 хвилин і понад 11,6 кілометрів – суттєво більше, ніж очікували. Однак перевищення таких очікувань має свою ціну. У зв’язку з тим, що деякі компоненти гелікоптера мають ознаки зносу, а місцевість стає все складнішою, команда Ingenuity усвідомлює, що чудова місія повинна врешті-решт закінчитися. Наразі ніхто не може передбачити, чи завершиться місія Ingenuity завтра, наступного тижня чи через кілька місяців.
Під час свого 51-го польоту 22 квітня Ingenuity зробив вражаюче зображення марсохода з висоти 12 метрів над поверхнею Марса. На фотографії Perseverance можна побачити нерухомим на червоному ґрунті планети на задньому плані, його майже неможливо відрізнити від великих каменів, розкиданих по ландшафту Червоної планети.

На фото нижче - гелікоптер після 50-го польоту. Видно пил на корпусі та лопастях.

« Останнє редагування: 28 Квітня 2023, 20:47:48 від Chepurny »
Записаний

Chepurny

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4053
  • Подяк: 1736
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #110 : 28 Квітня 2023, 20:45:14 »
. - .

Те саме фото марсохода, зроблене з гелікоптера. Знайдіть марсохід :) 

(Підказка: NASA’s Perseverance rover is visible at upper left in this aerial view from the Ingenuity helicopter flying over a dried-up river delta at Jezero Crater)
Записаний
Подякували

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #111 : 23 Травня 2023, 10:31:07 »
. - .

Perseverance зробив дивовижну 3D-панораму поверхні Марса
https://phys.org/news/2023-05-perseverance-rover-captures-view-mars.html
Інструмент Mastcam-Z на борту марсохода NASA Perseverance нещодавно зробив 152 світлини, досліджуючи кратер Бельва — великий ударний кратер всередині набагато більшого кратера Єзеро. Усі знімки були складені у велику панораму, яка надає науковій команді марсохода нове уявлення про внутрішній простір кратера.


Кратер Єзеро на Марсі, який наразі досліджує ровер NASA Perseverance, має діаметр майже 45 км. Ймовірно, він утворився в результаті потужного удару астероїда. Проте це був не лише один об’єкт — вважається, що кілька астероїдів врізалися в цю територію протягом мільйонів років, утворюючи послідовність кратерів, які перекриваються та вписуються один в одного.

Завдяки знімкам з марсохода геологи мають можливість досліджувати кожен шар, щоб знайти ключ до минулого Марса. Наприклад, коли на поверхні планети була вода, доказів чому останнім часом знаходять все більше.
Додатково команда Perseverance обробила зображення у стереоскопічному 3D. Така тривимірна версія мозаїки називається анагліф. Насправді це більше, ніж просто цікавинка для пересічного глядача. Під час спроби розглянути складну структуру, таку як кратер, використання 3D може допомогти вченим побачити різні особливості, на які вони, можливо, захочуть звернути увагу. У цій мозаїці вони знайшли шари осадових порід, які нахилилися під кутом, що могло бути піщаною косою, створеною річкою, яка протікає через цей регіон.
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
Подякували

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #112 : 20 Січня 2024, 23:39:46 »
. - .

NASA втратило зв'язок з гелікоптером Ingenuity
https://www.space.com/nasa-loses-contact-ingenuity-mars-helicopter
Дані Ingenuity, надіслані марсоходу Perseverance під час польоту, вказують на те, що він успішно піднявся на призначену максимальну висоту 12 метрів", - заявили в п'ятницю, 19 січня, представники NASA. - Під час запланованого спуску зв'язок між гелікоптером і марсоходом припинився достроково, ще до приземлення".

Зapaз команда Ingenuity аналізує наявні дані та розглядає наступні кроки для відновлення зв'язку з гелікоптером.

"Perseverance наразі перебуває поза зоною прямої видимості Ingenuity, але команда може розглянути можливість під'їхати ближче для візуального огляду", - повідомили в Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії, яка керує місіями обох роботів.
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #113 : 26 Січня 2024, 00:02:57 »
. - .

НАСА оголосило про кінець місії Ingenuity :(
https://phys.org/news/2024-01-years-mars-nasa-ingenuity-helicopter.html
Історичний марсіанський вертоліт NASA Ingenuity завершив свою місію на Червоній планеті після того, як перевершив очікування та здійснив десятки польотів більше, ніж планувалося. Поки вертоліт залишається у вертикальному положенні та підтримує зв’язок із наземними диспетчерами, зображення його польоту 18 січня, надіслані на Землю цього тижня, вказують на те, що одна або кілька лопатей його ротора отримали пошкодження під час посадки, і він більше не може літати.

«Історична подорож Ingenuity, першого літака на іншій планеті, завершилася», — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон. «Цей дивовижний гелікоптер пролетів вище й далі, ніж ми собі уявляли, і допоміг NASA зробити те, що ми вміємо найкраще — зробити неможливе можливим. За допомогою таких місій, як Ingenuity, NASA прокладає шлях для майбутніх польотів у нашій Сонячній системі та розумніших і безпечніших досліджень людини. на Марс і далі».

Ingenuity приземлився на Марс 18 лютого 2021 року, був прикріплений до марсохода NASA Perseverance і вперше піднявся з поверхні Марса 19 квітня, довівши, що керований політ на Марсі можливий. Здійснивши ще чотири польоти , він розпочав нову місію як демонстрацію операцій, служачи повітряним розвідником для вчених Perseverance та водіїв марсоходів. У 2023 році гелікоптер провів два успішні льотні випробування, які ще більше розширили знання команди про його аеродинамічні межі.

Команда Ingenuity планувала, щоб вертоліт здійснив короткий вертикальний політ 18 січня, щоб визначити своє місцезнаходження після виконання аварійної посадки під час попереднього польоту. Дані показують, що, як і було заплановано, вертоліт досяг максимальної висоти 40 футів (12 метрів) і зависав 4,5 секунди, перш ніж почати зниження зі швидкістю 3,3 футів на секунду (1 метр на секунду).

Однак приблизно на висоті 3 фути (1 метр) над поверхнею Ingenuity втратив зв’язок із марсоходом, який служить реле зв’язку для вертольота. Наступного дня зв’язок було відновлено, і більше інформації про політ було передано наземним диспетчерам NASA JPL. Зображення, на яких виявлено пошкодження лопаті ротора, надійшли через кілька днів. Причина обриву зв'язку та орієнтація вертольота під час приземлення ще з'ясовуються.

Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7992
  • Подяк: 6648
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Марсохід Perseverance
« Відповідь #114 : 22 Лютого 2024, 23:50:50 »
. - .

Несправна кришка перешкоджає науковій роботі марсохода
https://www.jpl.nasa.gov/news/team-assessing-sherloc-instrument-on-nasas-perseverance-rover
Інструмент марсохода «Персеверанс» для вивчення мінералів Марса не може проводити дослідження через одну із кришок, які захищають його камери від пилу. Попри команди від інженерів місії, поки кришка не може повністю відкритися й закриває огляд камерам.
Кришка знаходиться на одній з камер інструмента SHERLOC, що встановлений на роборуці «Персеверанса». Камера, на якій стався збій, потрібна для того, щоб здійснювати спектроскопічний аналіз мінералів: ровер націлює на них лазер, а камера аналізує відбите світло, виявляючи так окремі хімічні речовини. Збій стався ще 6 січня, й тоді кришка взагалі не відкривалася. Фахівцям місії «Персеверанса» знадобилося більш як місяць відправляти роверу різноманітні команди, щоб її прочинити. Але скільки триватимуть спроби повністю відкрити кришку поки незрозуміло.

Команда місії відзначає, що тимчасово спектроскопічні дослідження зможуть проводити ще два інструменти на борту ровера. Також справними на SHERLOC попри зламану кришку лишаються прилади для мікроскопічних досліджень мінералів. Утім вчені сподіваються, що їм вдасться повністю відновити роботу SHERLOC, який наразі зібрав спектроскопічні дані про 34 мінерали з різних областей Марса, що їх об'їздив «Персеверанс».
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре