Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
20 Лютого 2025, 06:04:04

Увійти

google


Автор Тема: Республіка Корея в космосі  (Прочитано 162 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Chepurny

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4089
  • Подяк: 1762
Республіка Корея в космосі
« : 04 Серпня 2022, 14:59:10 »
. - .

Місія Korea Pathfinder Lunar Orbiter (KPLO)

Космічний корабель Korea Pathfinder Lunar Orbiter (KPLO) планується запустити 4-го серпня о 23:08 GMT, на борту ракети SpaceX Falcon 9. Ця місія є першопрохідцем Південної Кореї в дослідженні дальнього космосу. Амбіції Кореї включають також роботизовану посадку на Місяць на початку 2030-х років.

Місія KPLO також називається Danuri, поєднання слів «dal» і «nurida» корейською мовою, що означає «насолоджуватися місяцем». «Основна ідея цієї місії — це технологічний розвиток і демонстрація», — сказав Енхьєк Кім з Корейського інституту аерокосмічних досліджень. «Крім того, використовуючи наукові інструменти, ми сподіваємося отримати корисні дані про місячну поверхню».

Місія несе шість наукових приладів і корисних навантажень для демонстрації технологій.

KPLO випробує нову південнокорейську платформу космічного корабля, призначену для операцій у глибокому космосі, разом із новими можливостями зв’язку, контролю та навігації, включаючи перевірку «міжпланетного Інтернет з’єднання» за допомогою мережі, стійкої до збоїв.

Наукові цілі місії включають картографування місячної поверхні для вибору майбутніх місць посадки, дослідження ресурсів, таких як водяний лід на Місяці, та дослідження радіаційного середовища поблизу Місяця.

Місія вартістю 180 мільйонів доларів США (233,3 мільярда вон) стартуватиме до Місяця за балістичною траєкторією з низьким енергоспоживанням, що економить паливо. Ця траєкторія була вперше впроваджена невеликим космічним кораблем NASA CAPSTONE, технологічною демонстраційною місією, яка стартувала минулого місяця з Rocket Lab, і яка має мету вийти на орбіту навколо Місяця в листопаді.

Якщо KPLO буде запущена в перший тиждень серпня, дата його прибуття на Місяць зафіксована на 16 грудня. Falcon 9 відправить космічний корабель по траєкторії, яка наблизить його до точки Лагранжа L1. Далі корабель під дією гравітації повернеться назад до Землі та Місяця, де він буде захоплений на орбіті Місяця 16 грудня. Серія пропульсивних маневрів за допомогою двигунів космічного корабля спрямує KPLO на кругову орбіту на низькій висоті близько 100 кілометрів від поверхні Місяця до Нового року.

Після місяця введення в експлуатацію та випробувань річна первинна наукова місія космічного корабля повинна розпочатися приблизно 1 лютого. Якщо на орбітальному апараті буде достатньо палива, керівники місії можуть розглянути розширену місію, яка розпочнеться в 2024 році.

https://spaceflightnow.com/2022/07/30/south-korean-spacecraft-fueled-for-ride-from-cape-canaveral-to-the-moon/

« Останнє редагування: 05 Серпня 2022, 08:39:38 від Chepurny »
Записаний
Подякували

Chepurny

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4089
  • Подяк: 1762
Re: Республіка Корея в космосі
« Відповідь #1 : 05 Серпня 2022, 08:40:20 »
. - .

Перша місія Республіки Кореї на Місяць стартувала у четвер о 23:08 GMT з мису Канаверал у Флориді. Запуск став другим за день із космічного узбережжя Флориди, відзначивши найкоротший період між запусками на мисі Канаверал з 1967 року.

Falcon 9 піднявся з космічного стартового комплексу 41 на мисі Канаверал разом із Korea Pathfinder Lunar Orbiter, космічним кораблем вагою 678 кілограмів і розміром із великий холодильник, який збиратиме дані про геологію Місяця та шукатиме докази наявності водяного льоду, заховані в кратерах на полюсах Місяця.

Запуск ракети Falcon 9 у четвер увечері відбувся через 12 годин 39 хвилин після старту ракети United Launch Alliance Atlas 5 із американським військовим супутником о 10:29 GMT з майданчика, розташованого приблизно в півтори милі (2,5 кілометри) на північ від стартового комплексу SpaceX. Востаннє такий короткий інтервал між двома ракетами орбітального класу, що стартували з мису Канаверал, був 7 і 8 вересня 1967 року, коли ракета Thor Delta G і Atlas Centaur стартували з інтервалом менше 10 годин. Тоді ракета Thor Delta G запустила корабель під назвою Biosatellite 2 із безліччю біологічних дослідницьких експериментів, а Atlas Centaur відправив посадковий модуль NASA Surveyor 5 на Місяць.
Так співпало, що другу половину «даблхедеру» в четвер також складала місія на Місяць. Місія KPLO є першопрохідцем майбутніх амбіцій Кореї в дослідженні дальнього космосу, які включають роботизовану посадку на Місяць на початку 2030-х років. Республіка Корея також підписала угоду про приєднання до програми Артеміда під керівництвом NASA і може зробити свій внесок у програму дослідження Місяця людиною.
« Останнє редагування: 05 Серпня 2022, 08:44:44 від Chepurny »
Записаний