Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
20 Вересня 2024, 15:20:02

Увійти

google


Автор Тема: Телескопостроение, нужна помощь.  (Прочитано 95511 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1320 : 14 Січня 2019, 21:46:16 »
. - .

як приклад:
500мм 1/2,5
50мм поле дифракційної якості
Записаний
Подякували

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1321 : 14 Січня 2019, 21:49:13 »
. - .

але парабола 1/2,25

Записаний

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2698
  • Подяк: 7154
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1322 : 14 Січня 2019, 21:51:36 »
. - .

Але чому так мало реалізацій? Здається за "Річі" не складніший і поле рівніше  :hz:

але там не сфери, трохи асферіки потрібно нанести
якщо я правильно зрозумів при 1:4 достатньо і сферичних?
Записаний
Слава Україні!

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1323 : 14 Січня 2019, 21:54:01 »
. - .

при 1:4 краще до тої параболи паракор купити, і не мати головняка :) Єкранування значно менше.

Для світлосил цікавіше взагалі все сферичне. Ріхтер-Слефогт простіше за все. Але при наявності скла та покриттів.
Записаний

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7851
  • Подяк: 1165
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1324 : 14 Січня 2019, 22:01:16 »
. - .

а, згадав чому Поль-Бейкер не цікавий на малих світлосилах: екранування велике, світлосила невелика. При збільшенні світлосили екранування лишається десь таке саме.
Записаний

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1325 : 22 Травня 2019, 14:15:13 »
. - .

Столкнулся с необходимостью склепать более-менее работоспособный теневой прибор.
« Останнє редагування: 22 Травня 2019, 14:59:02 від Игорь Александрович »
Записаний
Атомы = Вселенные
Подякували

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1326 : 22 Травня 2019, 15:13:04 »
. - .

На данном этапе застрял с задачей, как подводить лезвие самого ножа в таком исполнении?  :hz:
Подвижная часть с индикатором работает отлично, без люфтов, еще и на двух подшипниках. Можно двигать точно, хоть на 1/4 сотки. По высоте регулировка довольно примитивная, но тоже выставлять можно. А вот с подводом ножа пока не знаю что делать?
В качестве источника света стоит светодиод с длинной волны 490 - 520нМ или около того, цвет бирюзовый. (не зелёный, но и не синий).
Щель делалась под микроскопом из двух кусочков бритвы, на металлической пластинке с прямоугольным отверстием и на винтах для крепления потом к оправе. В оправе стоит светодиод и две линзы, потом эта пластинка со щелью их закрывает. В подвижной платформе установлен аккумулятор с возможностью подзарядки и кнопка вкл/выкл. Нужна идея как лепить сюда нож, или нить? Думал еще вырезать рядом со щелью отверстие и выточить фланец под окуляр, или USB камеру, там вроде места хватает в этой фанерке.  :hz:
« Останнє редагування: 22 Травня 2019, 18:03:46 від Игорь Александрович »
Записаний
Атомы = Вселенные


Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1327 : 22 Травня 2019, 17:00:57 »
. - .

Ещё такой вопрос. Имеет ли смысл чернение данной детали если диагональное зеркало немного больше чем это крепление (на пару мм)? Марка этого алюминия мне не известна, но не вязкий. Похоже на Д16Т.
Записаний
Атомы = Вселенные
Подякували

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1328 : 22 Травня 2019, 19:20:50 »
. - .

"Чернить всегда, чернить везде - вот лозунг мой и Солнца!" © ;D
бо буде "светить везде" як у процетованого Маяковського :gigi:
В окуляр буде потрапляти не тiльки пряме але i сторонне свiтло. При короткi трубi цей вузол буде добряче пiдсвiчувати. Частина променiв буде попадати в окуляр. Так, що треба все добряче чорнити, бажано матовою фарбою.
« Останнє редагування: 22 Травня 2019, 19:57:58 від Edward »
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1329 : 22 Травня 2019, 21:57:00 »
. - .

"Чернить всегда, чернить везде - вот лозунг мой и Солнца!" © ;D
бо буде "светить везде" як у процетованого Маяковського :gigi:
В окуляр буде потрапляти не тiльки пряме але i сторонне свiтло. При короткi трубi цей вузол буде добряче пiдсвiчувати. Частина променiв буде попадати в окуляр. Так, що треба все добряче чорнити, бажано матовою фарбою.

Та фарба мабуть облізе з алюмінію? Чи є якісь спец. фарби?
Записаний
Атомы = Вселенные

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1330 : 22 Травня 2019, 22:41:31 »
. - .

Це до Набоки, вiн спец по грунтам 8)
як хiмiк хiмiку рекомендую завiсити на анод, проанодувати без фарбувагня та силiнгу, краска буде триматись значно краще(особливо якщо ii добре просушити у духовцi)
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1331 : 22 Травня 2019, 22:49:21 »
. - .

як хiмiк хiмiку рекомендую завiсити на анод,

Отож і я про те. Знаю що це найкращій варіант, та всеж думаю як обійтись найменьшими зусиллями. Як би його сачконути?  ;D
Штурмую вже по трохи анодування та гальваніку вцілому.  :facepalm:
Думаю треба замовити аніліновий барвник (чорний)  :P
« Останнє редагування: 22 Травня 2019, 22:59:59 від Игорь Александрович »
Записаний
Атомы = Вселенные

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3647
  • Подяк: 1966
  • Be free!
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1332 : 22 Травня 2019, 22:54:49 »
. - .

Анилiновий барвник - вицвiте за рiк, е спецiальнi фарби для анодування та силiнг для них. За подробицями до Сiрьоги Степаненко, вiн вивчав це питання i знае де цю фарбу можна придбати.
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

Jacques

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 258
  • Подяк: 419
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1333 : 22 Травня 2019, 23:57:48 »
. - .

Ищите эматалирование алюминия и его сплавов. Розенбойм Г. Б. Николаевский ученый. В 70-х работал на ПО  " Экватор " с ним. Очень интересный был мужик. До сегодня в работе кольца удлинительные на 39 и 42 мм.(эматалирование с последующим чернением).
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8747
  • Подяк: 3770
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1334 : 23 Травня 2019, 00:42:13 »
. - .

Цікаве відео від Негоди, для справжніх хіміків. ;)За грунтам в сусідній темі. Я точив різьбові адаптери, грунтував, фарбував з різьбами, нічо так по зносостійкості виходить. Body 960 дає 10 мікронний шар з фосфотаціей і гарну адгезію.

У тіньовому додайте поруч з щілиною пристрілювальне яскраве джерело, яке вимикається. Легше буде потрапляти в слабку щілину після відображення.

І ще, метал сильно натягує холод і швидко наближає точку роси. Діагональне трохи мовби утеплити потрібно, по бічних і від п'яти.
« Останнє редагування: 23 Травня 2019, 01:13:11 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1335 : 23 Травня 2019, 01:56:54 »
. - .

Цікаве відео від Негоди, для справжніх хіміків. ;)За грунтам в сусідній темі. Я точив різьбові адаптери, грунтував, фарбував з різьбами, нічо так по зносостійкості виходить. Body 960 дає 10 мікронний шар з фосфотаціей і гарну адгезію.

У тіньовому додайте поруч з щілиною пристрілювальне яскраве джерело, яке вимикається. Легше буде потрапляти в слабку щілину після відображення.

І ще, метал сильно натягує холод і швидко наближає точку роси. Діагональне трохи мовби утеплити потрібно, по бічних і від п'яти.
Дякую Ігор. На Негоду підписаний, дивився   :)
По тіньовому, для наведення думаю користуватись лазерною указкою (брелком) через отвір для щілини. Там поруч треба робити ще один отвір і виточити фланець з посадкою під окуляр 1,25'', це зі сторони індикатора, а з фронтальної сторони щось мудрити на направляйках, гвинті та пружині щоб обережно підводити ніж.  :hz:
Поки нічого в тіньовому не закріплено намертво, все це можна розбирати та переробляти до належного результату. Так що тіньовик ще "сирий"  :shuffle:
  Мабуть поспішати з фарбуванням ще зарано? Краще зібрати спочатку всю механіку (хочаб самої труби без монтування) а там після тестів вже розібрати і навести лад з фарбуванням і матом.
« Останнє редагування: 23 Травня 2019, 03:54:26 від Игорь Александрович »
Записаний
Атомы = Вселенные

SP

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4651
  • Подяк: 1302
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1336 : 23 Травня 2019, 05:14:05 »
. - .

Я матировал обыкновенной матовой краской из баллончика. Прошло десять лет, с силумина ничего не облезло. "На глаз" чернота такой краски темнее, чем анодирование, особенно в косых лучах.
Записаний

mak

  • Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1208
  • Подяк: 265
    • Бердянское общество любителей астрономии "Орион"
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1337 : 23 Травня 2019, 08:35:41 »
. - .

Цікаве відео від Негоди, для справжніх хіміків. ;)Body 960 дає 10 мікронний шар з фосфотаціей і гарну адгезію.
я настоятельно не рекомендую использовать любые продукты Боди. Иногда прокатывает, но  чаще всего потом возникают проблемы. Говорю как автомаляр. Хотите получить по-настоящему стойкое покрытие - используйте эпоксидные грунты. лучший результат - полноценные 2к грунты (из доступных тот же Новол), но есть и в балоне, тот же Спектрал. Тонкий слой, прочный, цепляется за любые поверхности насмерть. Не пропускает влагу, не облазит. на грунт хорошо ложится любая краска, флок и пр. наносимые чернители.
Один минус - сохнет существенно дольше. 20-30 минут обычный и до суток - эпоксидный. но оно того стоит. особенно когда речь идет о голом металле, алюминии и пр. сложных основах.

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8747
  • Подяк: 3770
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1338 : 23 Травня 2019, 10:29:01 »
. - .

Так я и не рекомендовал под автомобиль. Суть в окислении и очень тонком слое, как простая альтернатива анодированию, этот грунт не под шлифовку. Как прилипнут другие краски к цветмету большой вопрос, лучше не рисковать и нанести этот самый тонкий слой предварительно. Правда одно но, метал должен быть свежим и тщательно обезжиренным.
По бренду, качеству вопрос. Но пока не нашел импортных аналогов реактивного грунта, который проверил, возможно.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8747
  • Подяк: 3770
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Телескопостроение, нужна помощь.
« Відповідь #1339 : 23 Травня 2019, 10:46:47 »
. - .

Я матировал обыкновенной матовой краской из баллончика. Прошло десять лет, с силумина ничего не облезло. "На глаз" чернота такой краски темнее, чем анодирование, особенно в косых лучах.
Большинство обыкновенных матовых красок и грунтов доступных у нас имеют остаточный блеск и уход в серое. Единственный черный грунт который меня устраивал в т.ч. и косых лучах (писал уже) OTRIX 902, но проблема, что к нам его не завозят.
Если кто найдет хорошую альтернативу в Украине, буду благодарен за инфу.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.